آموزش هنگ درام

مدت زمان یادگیری هنگ درام یا هر ساز تخصصی

مدت زمان یادگیری هنگ درام

یادگیری هنگ درام یا هر ساز دیگری چه مدت زمان طول می کشد ؟

مدت زمان یادگیری هنگ درام چقدر است؟ یا بعد از چه مدت می توانم هنگ درام بنوازم؟ این اولین پرسشی است که هنرجویان به محض علاقه مند شدن به هنگ درام یا هر ساز دیگری از خود می پرسند. سوالی که ذهن بسیاری از هنرجویان را به خود مشغول می کند و با وجود اینکه سوال خوبی است، اما سوالی کلی است و پاسخ دادن به آن کاملا به شرایط متفاوتی بستگی دارد.

اولین نکته ای که در یادگیری هنگ درام یا هر ساز دیگری باید مورد توجه قرار گیرد هدف هنرجو از نوازندگی آن ساز است. اگر هدف هنرجو از نوازندگی هنگ درام مشخص باشد، انگیزه و تلاش او در رسیدن به این هدف نیز بیشتر خواهد بود و زمان لازم برای رسیدن به این هدف نیز متفاوت خواهد بود. در نوازندگی هنگ درام مانند هر ساز دیگری، تمرین همیشگی ، پیوسته و صحیح از عوامل مهم در افزایش مهارت و سرعت در یادگیری است.

بسیاری از ما در زندگی عادی نقش استعداد را در یادگیری هر تخصص و حرفه ای بسیار برجسته میدانیم در حالی که مهمترین نقش در یادگیری تمرین و ممارست در آن حرفه است. قانون ده هزار این نکته را تایید می کند.

مدت زمان یادگیری هنگ درام

مدت زمان یادگیری هنگ درام یا هر ساز دیگر چقدر است؟

 

ده هزار ساعت تمرین مدت زمان یادگیری ساز !

احتمالا شما درباره قانون ده هزار ساعت ملکم گلدول در کتاب «استثنایی‌ها» چیزهایی به گوشتان خورده است که مدت زمان یادگیری ساز هم از آن تبعیت می کند. مطابق این قانون با ده هزار ساعت تمرین در رشته یا کار مورد علاقه خود می توان متبحر و متخصص شد! گلدول این نتیجه‌گیری را با مطالعه زندگی تعدادی از افراد موفق در جهان به دست آورد.

گلدول و همکارانش این سوال را مطرح کردند که یک ویلنیست از ابتدای به دست گرفتن ویلن تا تبدیل شدن به یک نوازنده حرفه‌ای، تاکنون چند ساعت تمرین کرده است؟ آنها نوازندگان ویلن را به سه دسته تقسیم کردند؛ در دسته اول ممتازترین نوازندگان قرار داشتند. در دسته دوم کسانی بودند که به عنوان نوازنده موردقبول ارکستر ها مورد داوری قرار گرفتند. در گروه سوم دانشجویانی بودند که احتمال نمی‌رفت هرگز بتوانند به طور حرفه‌ای نوازندگی کنند و قصد داشتند در نظام مدرسه‌های دولتی به معلمان موسیقی تبدیل شوند.

نتایج جالب قانون ده هزار ساعت برای یادگیری ساز

گلدول به یک نتیجه جالب رسید. نوازندگان ممتاز تا زمان رسیدن به بیست سالگی، هر کدام مجموعا ده هزار ساعت تمرین کرده بودند. برعکس، هنرجویان موردقبول در کل هشت هزار ساعت و معلمان موسیقی آینده مجموعا چهار هزار ساعت تمرین کرده بودند. همین نتایج در مورد نوازندگان پیانو نیز تکرار شد.

این عقیده که اجرای عالی یک کار پیچیده به میزان خاص و حساسی از تمرین احتیاج دارد، دوباره و دوباره در تحقیقات کارشناسان آشکار می‌شود. در واقع دانشمندان به چیزی رسیده‌اند که معتقدند عدد جادویی برای کسب مهارت واقعی این عدد است ده هزار ساعت کار است.

البته امروزه بیشتر محققان بر این باورند که قانون ده هزار ساعت یک افسانه است. موسیقی دانان بسیار برجسته که در رقابت‌های تخصصی موسیقی برنده شده‌اند نزدیک به ۲۵۰۰۰ ساعت تمرین کرده‌اند و البته به جز تمرین، متغیرهای دیگری هم هستند که باید آن‌ها را در نظر گرفت.
پس درواقع ایده «ده هزار ساعت تا رسیدن به موفقیت» به بیان دیگر می‌شود «تمرین‌های بسیار و بسیار تا موفقیت»، اگرچه نحوه تمرین کردن هم به اندازه ساعات تمرین مهم است.

نقش استاد و متد آموزشی در مدت‌ زمان یادگیری هنگ درام یا هر ساز

پاسخ به سوال اول یعنی این که چقدر زمان می‌برد که هنگ درام یاد بگیریم یا مدت زمان یادگیری هنگ درام چقدر است ، به انتخاب مربی نیز بستگی دارد. یک مدرس خوب باعث می‌شود شما به موسیقی بیشتر علاقه‌مند شوید، حمایتتان می‌کند و اشتیاق و هیجان شما را به موسیقی بیشتر می‌کند و مدت زمان یادگیری هنگ درام یا هر ساز دیگری را کاهش دهد.

مدت زمان یادگیری هنگ درام

مدت زمان یادگیری هنگ درام

نکات مهم در انتخاب یک مدرس خوب

مدرس من چقدر مهارت در نواختن هنگ درام یا ساز تخصصی من دارد؟

چقدر نوآوری در تدریس دارد؟

تعداد هنرجویانی که آموزش داده است چند نفر بوده است؟

آیا هنرجوی شاخصی تربیت کرده است؟

آیا آن مدرس درکی از شیوه یادگیری شما دارد؟

آیا احساس میکنید بعد از چند جلسه در نواختن پیشرفت کرده اید؟

شور و اشتیاق به ساز در مدرس وجود دارد؟

آیا مدرس به شما انگیزه می‌دهد و روحیه مثبتی دارد؟

عوامل تاثیر گذار در مدت‌ زمان یادگیری هنگ درام 

فراگرفتن یک ساز با فراز و نشیب‌های زیادی همراه است و نباید انتظار داشته باشید در مدتی کوتاه نوازنده شوید. یادگیری یک فرایند تدریجی است و مهارت‌ها به مرور زمان کامل می‌شوند. این که چقدر وقت آزاد دارید که به تمرین اختصاص دهید بسیار مهم است.

مشخص نمودن هدف

بسیاری از علاقه مندان از ما می پرسند که برای نواختن یک یا دو قطعه در مهمانی ها چقدر زمان لازم است. خب ، در اینجا هدف معلوم است  و هدف این عزیزان نواختن چند قطعه به صورت تفننی است. بعضی از هنرجویان هم هستند که این ساز را به عنوان ساز تخصصی و حرفه ای می بینند. قبل از شروع به نوازندگی هدف خود را مشخص نمایید.

اگر روزانه وقت مشخصی را به صورت منظم به تمرین اختصاص دهید، می‌توانید به‌خوبی روی نوازندگی تمرکز کنید و فرایند یادگیری برایتان آسان‌تر می‌شود. هنگ درام به نسبت بعضی از سازهای دیگر مثل ویلن ، ساز آسانتری است و به دلیل کوبه ای بودن سریعتر به نوازندگی می رسد.

مدت زمان تمرین

 برای نوازندگی هنگ درام در حد متوسط حداقل روزی 30 دقیقه تا یک ساعت تمرین مفید به مدت شش ماه لازم است و براساس هدف شما از نوازندگی هنگ درام این مدت زمان افزایش می یابد.

برای مثال اگر هدف شما از نوازندگی هنگ درام، رسیدن به عالی ترین سطح نوازندگی و اجرای کنسرت های هنرمندانه پیشرفته باشد با توجه به تمرین روزانه شما که مسلما بیش از 4 ساعت در روز خواهد بود، در حدود 10 سال زمان خواهد برد که بتوانید متبحرانه هنگ درام ، ویولن ، پیانو یا هر سازی را بنوازید.

متد تدریس

روش و متد تدریس و راهنمایی هنرجو، در دسترس بودن استاد برای پاسخ به ابهامات هنرجو، و مدت زمان آموزش و نحوه آموزش نیز از پارامترهای مهم در آموزش ساز می باشد. خوشبختانه امروزه با بهره گیری از امکانات گوناگون و روشهای تدریس آنلاین، امکان برقراری ارتباط با اساتید موسیقی امکان پذیر و ساده تر شده است.

اگر هنرجو از صفر شروع به یادگیری و آموزش هر سازی نماید، در ابتدا نیازمند انگشت گذاری صحیح ، ریتم نوازی ، آموختن نت ها، نت خوانی، آشنایی با فواصل و ریتم در موسیقی است . اگر هنرجو توانایی خود را در یادگیری این اصول ابتدایی تقویت کند، سرعت او در نوازندگی به مراتب افزایش خواهد یافت. بعد از یادگیری این اصول، نوبت به تمرین عملی و آغاز نوازندگی می باشد.

روشهای معمول در یادگیری هنگ درام ابتدا به نوازندگی و تمرین با نت ها و استفاده از دست راست، سپس دست چپ و بعد از کسب آمادگی لازم نوازندگی با هر دو دست می پردازند. به مرور و با توجه به مهارت و سرعت یادگیری هنرجو، این تمرینات به مرور پیشرفته تر و پیچیده تر خواهد شد، تا توانایی هنرجو در نوازندگی قطعات مختلف را بالا ببرد. مدت زمان تمرینات و پیوستگی و ممارست در تمرین، برای هر فرد مشخص می کند که بعد از چه مدت می تواند به خوبی و هنرمندانه پیانو بنوازند. ( مدت زمان یادگیری هنگ درام متفاوت است )

آموزش هنگ درام

آموزش هنگ درام و مدت زمان یادگیری هنگ درام سریع با آموزش های ملودینگ

 

مدت زمان یادگیری هنگ درام

این آموزش و یادگیری بسیار مقدماتی از صفر تا توانایی در نواختن قطعات بسیار ساده با توجه به سرعت یادگیری اشخاص سه تا شش ماه زمان خواهد برد و در این مدت شما قادر خواهید بود از نواختن هنگ درام خود لذت ببرید.

هنرجو با گذر زمان باید بتواند و بداند که هنگ درام یا ساز تخصصی وی و تمرین و یادگیری آن باید قسمتی از زندگی او باشد. با توجه به هدف هنرجو از یادگیری هنگ درام و زمانی که صرف تمرین نوازندگی و موسیقی میکند، مدت زمان لازم برای نمایش توانایی نوازندگی او تغییر می کند.

اگر بخواهیم بصورت بسیار کلی یک برنامه زمانی برای توانایی در نواختن هنگ درام را با توجه به نظر اساتید هنگ درام ارائه دهیم می تواند به این صورت باشد:

توانایی در نواختن هنگ درام در حد پایه: دو تا سه ماه

توانایی در اجرای قطعات متوسط : سه ماه تا یک سال

توانایی در نواختن قطعات پیشرفته : یک تا پنج سال

ساخت قطعه : بیشتر از ده سال

باید به این نکته توجه کرد که اشخاص توانایی ، سرعت ، انگیزه، پشتکار و شرایط متفاوتی را در یادگیری دارند و این اعداد و ارقام با توجه به افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

 

رسالت ملودینگ آموزش ، آگاهی و اطلاع رسانی

 ملودینگ هم آموزش حضوری دارد و هم آموزش مجازی. مدت زمان یادگیری هنگ درام بصورت حضوری تا بیست جلسه است. آموزش های حضوری ما از طریق اساتید مطرح و با هزینه منطقی انجام می پذیرد. اگر به هنگ درام علاقه مند هستید اما به دلیل قیمت بالای آموزش حضوری یا زمان کم نمی توانید در این کلاس ها حضور داشته باشید ما آموزش های استاندارد و به صرفه مجازی را به شما پیشنهاد می دهیم.

ملودینگ متنوع ترین آموزش ها را از سطح صفر تا سطح حرفه ای را در اختیار شما قرار می دهد. برای دیدن آموزش های مجازی ما که دوبله شده از آموزش بهترین اساتید دنیا هستند اینجا را کلیک کنید.

بازگشت به لیست

7 نظر در “مدت زمان یادگیری هنگ درام یا هر ساز تخصصی

 1. علی نوروزی گفت:

  خیلی تخصصی و جامع کار میکنید در زمینه هنگ درام تبریک میگم بهتون. با همین منوال ادامه بدید.

 2. بهرام گفت:

  من هرچی تمرین میکنم فعلا به جایی نرسیدم. دستام خوب حرکت نمیکنه. شما هم مثل من هستید؟

 3. bohelia bohelia گفت:

  من خیلی دوست دارم زود یاد بگیرم. پیش دو سه تا استاد هم رفتم نتونستن هنوز یه ملودی رو به من یاد بدن.

 4. bohelia bohelia گفت:

  اگر بیس موسیقی های کوبه ای داشته باشید اونوقت خیلی زود هنگ درام رو هم یاد می گیرید.

 5. MK گفت:

  تمرین کنید فقط تمرین. شب و روز

 6. Acifova Acifova گفت:

  بیست دقیقه روزی اگه بتونم . اونم هفته ای دو بار سه بار زورکی

 7. Acifova Acifova گفت:

  هنگ درام ساز راحتیه به نسبت سازهای دیگه . من شش ماهه فول شدم . دارم تدریس هم میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image