هنگ درام

بهترین سازندگان هنگ درام دنیا

هنگ درام خارجی ییشاما

بهترین سازندگان هنگ درام دنیا ، هنگ درام خارجی یا ایرانی؟

بنز یا بی ام و؟ گوچی یا کارتیر؟ نایک یا آدیداس؟ این برندها همه برای شما آشنا هستند زیرا در صنعت خود جز بهترین سازندگان دنیا هستند. اما در صنعت یا بهتر بگوییم هنر هنگ درام بهترین سازندگان هنگ درام خارجی چه برندهایی هستند؟ این سوالی است که ما میخواهیم در این مطلب به آن پاسخ دهیم.

واژه بهترین زمانی مطرح می شود که کیفیت محصول همیشه در یک بازه قابل قبول بوده و نوسان نداشته و بهبود مستمر کیفی در ارائه محصول دیده شود. اینکه یک تولید کننده هنگ درام خارجی یا داخلی امروز محصولی را بسیار عالی تولید کند اما فردا محصول ضعیف را بسازد یا از بین هنگ درام های او یک در میان خوب باشند واژه بهترین را نمی شود به آن اطلاق کرد.

بهترین های هنگ درام دنیا آنقدر با وسواس کار میکنند که از تولید تیراژ بالا به دلیل کاهش کیفیت ممانت می کنند تا صدمه ای به اعتبار و برند آنها وارد نیاید. گاها پیش می آید که بعضی از دوستان از ما می پرسند فرق ساز خارجی با ساز ایرانی چیست؟ ساز خارجی بخرم یا ساز ایرانی؟

 

هنگ درام خارجی بخرم یا هنگ درام ایرانی؟

هنگ درام خارجی داریم تا هنگ درام خارجی . امروز چین و ویتنام و هند و آسیای جنوب شرق و حتی بسیاری از کشورهای غربی و آمریکای لاتین به سرعت وارد عرصه تولید هنگ درام شده اند و هنگ درام های کم کیفیت را تولید انبوه کرده اند که آرام آرام به نقاط دیگر دنیا در حال گسترش است.

اگر به دنبال هنگ درام خارجی خوب هستید که واقعا با ساز ایرانی فرق کند ما لیست زیر را پیشنهاد می کنیم وگرنه پول و زمان خود را زیاد هدر نکنید. ورود هنگ درام خارجی این روزها به دلیل افزایش قیمت ارز و نیز سخت گیری های گمرک بسیار سخت شده است  . آوردن ساز به یک سمت مشکلات خدمات پس از فروش هم به یک سمت.

تصور کنید ساز خارجی شما احیانا دی تیون شود . شما برای ری تیون کردن این ساز مجبور هستید که ساز را یا خارج از کشور ارسال کنید یا همین داخل ایران و توسط یکی از سازندگان داخلی ری تیون کنید که در حقیقت دیگر ماهیت خارجی بودن آن زیر سوال می رود.  اگر به دنبال خرید هنگ درام هستید کلیک کنید.

 

بخش تحقیق و توسعه بهترین های دنیا

سازندگان زیر را می توان به نوعی پدید آورندگان استاندارد هنگ درام نیز نامید. در واقع از همان ابتدای تولید هنگ درام با رویکرد کیفیت محور و نیز با سعی و تلاش و آزمایش و خطا توانسته اند به همان هفت معیار اصلی دسترسی یابند. قبلا در مورد هفت معیار اصلی یک هنگ درام خوب برای شما بسیار جامع نوشته ایم: این مطلب را بخوانید ( هفت معیار اصلی یک هنگ درام با کیفیت )

این سازندگان بعد از سالها هنوز هم دست از تلاش نکشیده اند و در پی بهبود مستمر صدا ، ظاهر و طرح ساز هنگ درام هستند. بنابراین احتمالا از نظر ظاهر تفاوت هایی هم مشاهده نمایید که شاید با هنگ درام های نسل اول و همان چیزی که در دستان شماست تفاوت های اساسی دارد .

 

بهترین سازندگان ساز خارجی:

 Echo Sound Sculpture

بی شک یکی از بهترین سازندگان هنگ درام خارجی در دنیا ، اکو ساوند اسکالپچر است. سه سازنده به نام های Ezahn, Flavio Brant Alvim and Valerio Menon با ملیت های تایلندی و بریزیلی و سوییسی دور هم جمع شده و از سال 2009 این ساز را عرضه مینمایند. جالب است بدانید که گروه هنگ مسیو که سازنده بسیاری از آهنگ های زیبای هنگ درام است از این برند استفاده می نماید.

هنگ درام خارجی - اکو ساوند اسکالپچر

 

اسکیل های مورد علاقه این سه نفر :

Ezahn: E LalaBye (E / A B C# E F# G# A B)

Valerio: D-AmaRa (D / A C D E F G A C)

Flavio: D-YasMinah (D / A C D Eb F# G A C)

اکوساوند اسکالپچراز سال 2009 میلادی در صنعت هنگ درام مشغول عرضه این ساز خوش صدا است. مقر این سازنده سوییس بوده و مدت زمان انتظار دریافت از یک ماه تا سه ماه است. قیمت هر ساز بدون در نظر گرفتن میوتانت حدود سه هزار و پونصد دلار می باشد .

اکو ساوند هر سال حدود صد تا پنجاه  تا صد و پنجاه ساز می سازد. ماهی حدود شش تا دوازده ساز ! این یعنی عالیه ! و ساز شما با آرامش و با کیفیت بالا ساخته میشه ! سازهای اکو ساوند در ضخامت 1.25 ساخته می شود که البته ماندگاری بهری خواهند داشت . برای خرید این ساز زیبا میتوانید از طریق ایمیل اقدام نمایید.

https://echosoundsculptures.com/

echosoundsculpture@gmail.com

 

AYASA handpan

 آیاسا سازنده هنگ درام خارجی و معروف به ساخت شل های تخصصی و با کیفیت بالا است . این سازنده در قلب هلند واقع شده است. آیاسا هندپن از سال 2013 اقدام به ساخت هنگ درام کرده و خود را در میان بهترین های این دنیا جا انداخته است. اسم این کمپانی هم در اصل از ریشه “فلز” در زبان هلندی برآمده است.

 

هنگ درام خارجی - آیاسا هندپن

هنگ درام خارجی – آیاسا هندپن

 

موسس این کمپانی رالف وان در بور Ralf van den Bor  است که در کنار برادر دوقلوی خود روی وان در بور کار ساخت و تیون این ساز را انجام می دهند. این شرکت به دلیل ساخت شل های بسیار با کیفیت ، تامین کننده شل و پوسته بسیاری از سازندگان در تمام دنیا است. سازهای این شرکت از دو هزار و دویست یورو ، نه نت شروع شده و اگر ساز سفارشی بخواهید تا چهار هزار یورو هم می تواند افزایش یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت این سازنده هنگ درام خارجی مراجعه نمایید یا برای خرید میتوانید قیمت را از طریق ایمیل جویا شوید .

info@ayasainstruments.com

https://ayasainstruments.com/

هنگ درام خارجی - رالف موسس آیاسا هندپن

هنگ درام خارجی – رالف موسس آیاسا هندپن

هنگ درام خارجی - روی موسس آیاسا هندپنهنگ درام خارجی – روی موسس آیاسا هندپن

 

پنتائون استیل Pantheon Steel

یکی از اولین های هنگ درام دنیا و مقر آن در آمریکا است. Kyle Cox موسس این کمپانی است که علاقه زیادی به گام ر کورد دارد ! این شرکت ابداع کننده استیل پن نیز بوده و در زمینه موسیقی نوآوری های بسیاری را انجام داده است. پنتایون استیل بعد از شکایت پنارت مبنی بر عدم استفاده از واژه هنگ ، لغت “هندپن” را به صنعت این ساز وارد کرد.

هنگ درام خارجی -پانتئون استیل

هنگ درام خارجی -پانتئون استیل

هنگ درام خارجی - موسس پانتئون استیل

هنگ درام خارجی – موسس پانتئون استیل

 

پنتائون در سال 2009 هنگ درام خود را با نام هالو (Halo) تجاری کرده و از همان موقع به دنبال نوآوری در صنعت هنگ درام است. این سازنده یکی از بهترین های دنیاست که از نظر ظاهر متفاوت می باشد. قیمت های این هنگ درام خارجی در حدود سه هزار و پانصد دلار می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت و ایمیل زیر مراجعه فرمایید

https://www.pantheonsteel.com/

info@pantheonsteel.com

 

saraz handpan

بدون شک نه تنها ساراز خود یکی از بهترین های دنیاست بلکه بهترین تیونرها را نیز پرورش داده است. مارک گارنر موسس شرکت ساراز است که ساراز را درسال 2011 در کشور آمریکا بنیان گذاری کرد. ساراز تاکنون تیونرهای خوبی چون جاش وریتا و کالین فولک را اکنون خود سازنده هنگ درام خارجی با کیفیت هستند را به دنیای این صنعت معرفی کرده است.

اسم ساراز از نامهای هندو و خدایان هندی الهام گرفته شده است. قیمت سازهای این شرکت در حدود سه هزار دلار می باشد که کاملا دست ساز می باشد.

هنگ درام خارجی - موسس ساراز

هنگ درام خارجی – موسس ساراز

مارک گارنر

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید این برند به وسایت زیر سر بزنید.

http://www.sarazhandpans.com

info@sarazhandpans.com

 

ییشاما پنتام Yishama pantam

ییشاما پنتام در سال 2014 توسط یوناتان بار بنیان گذاری گردید. در ابتدا اسم این برند یوناتان بود اما بعد ها به ییشاما تغییر نام پیدا کرد.  ییشاما متخصص بلامنازع ساخت سازهای میوتانت هست و سازهای این برند در شفافیت و رزونانس بی رقیب است. قیمت ییشاما از سه هزار یورو به بالا شروع می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت زیر مراجعه نمایید

https://www.yishama.com/

info@yishama.com

 

سازندگان با کیفیت هنگ درام خارجی

در کنار این سازندگان که در دنیای هنگ درام بسیار معروف هستند از سازندگان آمریکایی دیگر می توان به ماکای Makai   ، وریتا Verita sound sculpture و سی فولک C.foulk اشاره نمود. به عنوان مثال دو برند اخیر متخصص بلاشک در زمینه ری تیون سازها هستند و بهترین ری تیون های دنیا را انجام میدهند. از کشورهای دیگر نیز به شرح زیر میتوان سازنده های خوبی را معرفی کرد:

یونان: تفلیس

برزیل: تکتا و ساتیا

ایتالیا: مراکی Meraki

اسپانیا: مرکوری , هارمونیک آرت با دینگ های معروفش

فرانسه : KOAN  و Myst

اوکراین : Omana

روسیه : SPB

آلمان : Luna soundsculpture  و Leaf

 

پیشنهاد ما برای خرید هنگ درام خارجی

اگر یکی دو سال پیش از ما می پرسیدید هنگ درام ایرانی یا هنگ درام خارجی ، حتما میگفتیم هنگ درام خارجی بخرید اما در حال حاضر دو سه تن از سازندگان ایرانی به کیفیت خوبی رسیده اند که نیاز به ورود ساز از خارج از کشور را مرتفع می سازد مگر اینکه شما بخواهید از یکی از بهترین سازندگان دنیا ساز تهیه نمایید.  اگر به دنبال تهیه ساز هستید اینجا را کلیک نمایید.

بنابراین همان طور که گفتیم اگر به دنبال هنگ درام خارجی خوب هستید که واقعا با ساز ایرانی فرق کند ما لیست بالا را پیشنهاد می کنیم وگرنه پول و زمان خود را زیاد هدر نکنید. ورود هنگ درام خارجی این روزها به دلیل افزایش قیمت ارز و نیز سخت گیری های گمرک بسیار سخت شده است  . آوردن ساز به یک سمت مشکلات خدمات پس از فروش هم به یک سمت.

تصور کنید ساز خارجی شما احیانا دی تیون شود . شما برای ری تیون کردن این ساز مجبور هستید که ساز را یا خارج از کشور ارسال کنید یا همین داخل ایران و توسط یکی از سازندگان داخلی ری تیون کنید که در حقیقت دیگر ماهیت خارجی بودن آن زیر سوال می رود. پس قبل از خرید حتما بررسی نموده و آگاهانه خرید نمایید.

 

بازگشت به لیست

5 نظر در “بهترین سازندگان هنگ درام دنیا

 1. مونا گفت:

  چقدر خوب اطلاعات دادید در این مورد. خیلی زحمت کشیدید

 2. لیلی گفت:

  وای اگه پولدار بودم همه رو یکجا میخریدم میذاشتم تو اتاقم

 3. کیوان فرد گفت:

  این نوشته شما واقعا کپی نداره . ممنون که اینقدر تخصصی مینویسید

 4. قنبرجون گفت:

  فقط ییشاما

 5. ابی بارانی گفت:

  چقدر کم میسازن حاجی. من فکر میکردم انداختن تو خط تیتراژ سالی بیست سی هزار تا میزنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image