آموزش هنگ درام

نکات مهم در یادگیری و تمرین هنگ درام

تمرین هنگ درام

 12 ترفند جالب در تمرین هنگ درام

در این مطلب میخواهیم در مورد نکات مهم در یادگیری و تمرین هنگ دارم و تانگ درام نکات جالبی که شاید هیچوقت به آن فکر نمی کردید را ذکر نماییم. اگر مدت زمان طولانی است که هنگ درام دارید و احساس میکنید که هنوز به آن سطحی که میخواستید نرسیده اید نکات زیر را خوب بخوانید. این موارد شاید در نگاه اول ساده و بی اهمیت جلوه کند اما با بکار بستن آن میتوان پیشرفت چشمگیری در نوازندگی و تمرین هنگ درام و هر ساز دیگری داشت .

یک ساعت در روز تمرین هنگ درام  داشته باشید اما درست

به نظر ما در ابتدای کار یک ساعت تمرین هنگ درام کافی است. بیست دقیقه برای تمرین اصلی و آموزش‌های پایه، بیست دقیقه برای نواختن قسمت‌های کوچک و بیست دقیقه هم برای بداهه ساز زدن .اگر وقت کافی برای نوازندگی به مدت یکساعت ندارید حداقل سی دقیقه را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

 

گرم کردن قبل از تمرین هنگ درام را فراموش نکنید

شاید تا امروز فکر میکردید که فقط برای انجام فعالیت بدنی و ورزشی باید گرم کنید سخت در اشتباهید. شما قبل از انجام تمرین هنگ درام نیز باید گرم کنید ! آیا تاکنون تلاش کرده‌اید با انگشتان یخ‌زده چت کنید ؟ تایپ سریع و بدون اشکال تقریبا غیر ممکن است زیرا انگشت‌هایتان خشک است. درباره نواختن هنگ درام هم همین‌گونه است.

برای اینکه روان ساز بزنید لازم است دست‌ها و انگشتان خود را گرم کنید. رعایت این نکته به‌ویژه هنگام یادگیری و تمرین هنگ درام اهمیت زیادی دارد زیرا ممکن است شما را دچار خطاهایی کند. این خطاها ممکن است حتی وقتی انگشت‌هایتان خشک و سفت نیست با شما بماند.

در آموزش های حرفه ای ما نکات جالبی در مورد تمرین انگشتان و گرم کردن آنها وجود دارد که توسط کابه سائو و سام ماهر بیان می شود و شما میتوانید از این لینک آنها را تیه نمایید.

 

هنگام تمرین هنگ درام به خودتان زیاد سخت نگیرید

وقتی یک قطعه موسیقی را برای اولین بار می‌نوازید، احتمال اینکه از عهده آن برآیید خیلی کم است، مگر اینکه شما واقعا یک استاد هنگ درام باشید. به جای اینکه بخواهید کل قطعه را یک‌جا بنوازید، آن را به بخش‌های کوچکتر تقسیم کنید تا بتوانید آن را مدیریت کنید. این بخش کوچک می‌تواند از یک میزان تا یک صفحه باشد، این امر به توانایی شما بستگی دارد. آن قسمتی که به تشخیص خود یا استادتان تعیین کرده‌اید را هدف قرار دهید و تمرکز خود را بر آن قرار دهید.

 

همیشه از اول شروع نکنید

هنگام تمرین هنگ درام یا هر ساز دیگری، همیشه از ابتدای قطعه شروع کردن مناسب نیست. وقتی که هر بار هنگام تمرین کردن از اول شروع می‌کنید، فقط در بخش اول ماهر می‌شوید. این در حالی است که زمان تمرینتان تمام شده و شما به خودتان این فرصت را نداده‌اید که از پس قسمت سخت تمرین بربیایید. پس قسمت های مختلف یک قطه را به یک اندازه تمرین نمایید.

 

آهسته تمرین کنید

زمانی که با عجله تمرین می‌کنید احتمال اشتباه کردن هم بیشتر می‌شود، و احتمالا آن اشتباه‌ جزء آموخته‌های شما می‌شود. پس بهتر است هر نت را با تامل و حساب شده بنوازید تا جایی که از انگشت‌گذاری خود مطمئن شوید. شما می‌توانید اجرای خود را با سرعت تمرینی ضبط کنید و با یک تمپوی سریع‌تر اجرا کنید تا متوجه شوید تا چه حد از پس یک آهنگ برآمده‌اید.

 

لازم نیست حتما هنگ درام همراهتان باشد

شاید تعجب کنید اما شما می‌توانید هر جا که هستید میتوانید نواختن و تمرین هنگ درام را شبیه سازی کنید و آن را تمرین کنید. اگر شما در تمرین هنگ درام مسلط باشید نیاز به دیدن نت ها هم ندارید و براحتی می توانید در هوا آن را بنوازید!

تمرین انگشت‌گذاری یک بخش سخت بدون هنگ درام به حافظه عضلانی شما هنگام نواختن آن کمک می‌کند. حالا اینکار میتواند هرجایی صورت بپذیرد . در اتوبوس ، در مترو یا در اتاق انتظار دندان پزشک. فقط حواستون باشه ازتون فیلم نگیرن که استوری کنن !!!

تمرین هنگ درام

تمرین هنگ درام

 

گوش دادن به آهنگ

دانستن ملودی یک آهنگ می‌تواند به انگشت‌هایتان کمک کند که در امتداد نت ها حرکت کند. حتی وقتی که از هنگ درام دور هستید آهنگی را که دوست دارید در نواختن آن ماهر شوید بارها گوش دهید. شنیدن این آهنگ شما را ترغیب می‌کند وقتی پشت هنگ درام  می نشینید  آهنگ مورد نظر را تمرین کنید . در آموزش مجازی ما دیوید کریر به خوبی به شما بازنوازی آهنگ ها را آموزش میدهد. مثلا به شما یاد می دهد آهنگی را که از رادیو میشنوید را چگونه بازنوازی و تمرین هنگ درام نمایید. از این لینک میتوانید اقدام به خرید این آموزش نمایید.

 

قطعه‌ای را که می‌خواهید بنوازید انتخاب کنید

شما بارها و بارها قطعه‌ای را که انتخاب می‌کنید خواهید نواخت. پس چیزی انتخاب کنید که به شنیدن آن علاقه دارید. برای این کار می‌توانید از Sheet Music library کمک بگیرید. این برنامه حاوی هزاران آهنگ است و شما می‌توانید مطمئن باشید چیزی را که می‌خواهید در آن پیدا می‌کنید.

حالا زمان آن رسیده که خودتان امتحان کنید که تمرین کردن تا چه حد در نوازندگی شما تاثیر دارد! قبل از تمرین هنگ درام حتما یه سری آهنگ در ذهنتان باشد.

هماهنگ شدن دست چپ و راست

سخت‌ترین چیزی که درباره‌ نواختن و تمرین هنگ درام وجود دارد این است که باید دست راست و دست چپ را از هم متمایز کنید. با این کار دو طرف مغزتان را پرورش می‌دهید. پس از آن کارتان اندکی راحت‌تر می‌شود. البته برای این منظور باید خوب تمرین کنید. آموزش های زیادی در این زمینه وجود دارد. یکی از بهترین آنها برای افراد مبتدی آموزش دیوید کریر است که میتوانید در این لینک آنها را ببینید .

 

حد الامکان گروهی تمرین کنید

تمرین دو نفره یا گروهی راهی برای آشنایی با سازهای دیگر است. پس تا می توانید با دوستان خود و دیگر سازها تمرین کنید و همنوازی نمایید. باید با نوازنده های مختلف  کار کنید تا بتوانید هنگ درام را به عنوان سازی به کار ببرید که می‌توان با آن همنوازی کرد. نوازندگان سازهای زهی، سازهای بادی چوبی، بادی برنجی، کوبه‌ای، گیتار و…خواهید دید که موسیقی وسعت بیشتری پیدا می‌کند.

تمرین هنگ درام به صورت گروهی

هنگام نواختن و حتی تمرین هنگ درام احساسات قلبی را در دست‌هایتان جاری کنید

اینکه شما مثل ربات روی هر نت بزنید کافی نیست. مسئله این است که بتوانید نت‌هایی را که در قطعات مختلف می شنوید، خلق یا بازآفرینی کنید و عشق و خلوص خود را در آن موسیقی جاری کنید و آن را با عواطف و رنگ‌های زنده و یک حس و حال متفاوت با ویژگی‌ها و طعم متفاوت بنوازید. از قدیم گفتن هرآنچه از دل برآید بر دل بشیند. پس عاشقانه بنوازید.

 

 شور و اشتیاق خود را در نوازندگی و تمرین هنگ درام با تمام وجود به کار بگیرید

به نظر ما ما باید همیشه از میل و اشتیاق و شعله‌های عشق به موسیقی در وجود خود محافظت کنیم. از دست دادن شور و اشتیاق یعنی از دست دادن همه چیز! و نیروی محرکه‌ی موفقیت در واقع همین است. انگیزه و علاقه به شما کمک می کند تا راه نرفته را سریعتر بروید. خیلی سریعتر از آنچه فکر میکنید. برای داشتن انگیزه و علاقه سعی کنید در کار خود نوآوری داشته باشید و از تکرار مکررات بپرهیزید . در تمرین خود با انگیزه کار کنید و از کار خود لذت ببرید.

تمرین هنگ درام

تمرین هنگ درام با انگیزه

هنر در کنار تکنیک

تحصیل موسیقی و تمرین هنگ درام یا هر ساز دیگری باید در تعادل باشد. در عین حال که همه چیز باید آکادمیک باشد و به درستی یاد گرفته شود، هر یک از ما باید یک هنرمند باشیم که باید از طرق مختلف این هنر را کسب نماییم. تربیت هنرمندانه محصول کار کردن با افراد مختلف، صحبت کردن با آن‌ها، درگیر شدن با مسائل مختلف و یادگرفتن چیزهای مختلف است. ما فکر می کنیم این خود راهی برای یادگیری هنر است!

 

رسالت ملودینگ آموزش ، آگاهی و اطلاع رسانی

هدف و رسالت ملودینگ آموزش و اطلاع رسانی همه دوست داران هنگ درام است. ما را در این راه یاری نمایید. این محصول به صورت  آنلاین در اختیار شما قرار خواهد گرفت . اگر به دنبال خرید ساز هم هستید حتما وبلاگ ما و مطالب آن را بخوانید.

بازگشت به لیست

5 نظر در “نکات مهم در یادگیری و تمرین هنگ درام

 1. مهسا گفت:

  برای نواختن هنگ درام ناخن باید کوتاه باشه؟

  1. ملودینگ ملودینگ گفت:

   اگه کوتاه باشه بهتره. هم نواختنتون راحتتره هم به سطح ساز صدمه وارد نمیکنه و خط و خش نمی اندازه.

 2. Derrickkek گفت:

  Thanks for the post

 3. HarolMeaky گفت:

  عالی بود. مرسی از مطلب خوب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image