راهنمای خرید هنگ درام

انتخاب هنگ درام برای نوازندگی ؟ شروع موسیقی با کدام ساز؟

انتخاب هنگ درام یا ساز برای شروع موسیقی

انتخاب هنگ درام برای شروع موسیقی؟ کدام ساز برای نوازندگی ؟

زندگی بدون موسیقی اشتباه بزگی است. نیچه بسیار زیبا موسیقی را در یک جمله توصیف میکند. بسیاری از افراد علاقه دارند تا در کنار گوش دادن به موزیک مورد علاقه شان ، نواختن سازی را نیز فرا بگیرند، اما نمی دانند با کدام ساز باید نوازندگی را شروع کنند یا از کجا شروع کنند. آیا انتخاب هنگ درام گزینه مطلوبی است؟

خب مهمترین بخش آغاز نوازندگی این است که شما ساز مورد علاقه خود را انتخاب و تهیه نمایید. در این مطلب سعی کرده ایم که به صورت ساده چندین مورد مهم را در ارتباط با انتخاب صحیح ساز یا در حالت کلی انتخاب هنگ درام بیان کنیم تا با توجه به آنها بتوانید شروع بهتری داشته باشید و به این زودی از انتخاب خود پشیمان نشوید!

بدیهی است که هر سازی با توجه به ساختار و ویژگی های منحصر به فردی که دارد خود را از سایر سازها متمایز می کند و همین وجه تمایز باعث تفاوت هایی در نحوه شروع به یادگیری و نوع آموزش های آن می شود. قبلا در ارتباط با انتخاب ساز برای کودکان مطلب نوشتیم که میتوانید در اینجا بخوانید.

توجه : اکیدا توصیه میکنیم در انتخاب ساز خود دقت نمایید زیرا انتخاب ساز درست و مناسب با ویژگی های فردی شما یکی از کلیدی‌ترین مراحل آموزش موسیقی است ! چه انتخاب هنگ درام باشد چه هر ساز دیگری میخواهیم شما از موسیقی لذت ببرید!

انتخاب هنگ درام

انتخاب هنگ درام یا هر سازی برای شروع موسیقی

 

مهمترین معیار در انتخاب ساز “علاقه”  است چه انتخاب هنگ درام باشد چه هر ساز دیگری

علاقه. این معیار را که مهترین معیار شروع آموزش است را بعضی ها در نظر نمی گیرند. اگر شما واقعا از آنچه که درونتون میخواهد آگاه باشید مطمئن باشید به درستی انتخاب می کنید.

اگر شما یک سازی انتخاب کنید که علاقه ای به آن ندارید و صرفا به خاطر حرف دیگران سراغش بروید مطمئن باشید خیلی زود خسته شده و نوازندگی را فراموش میکنید چرا که یک اصل مهم علاقه را فراموش کردید . در انتخاب هنگ درام این مورد به کرات اتفاق می افتد.

یادگیری یک ساز فراز و نشیب های بسیار زیادی دارد و  اگر علاقه نداشته باشید مطمئن باشید همیشه بی انگیزه تمرین خواهید کرد و دشواری های یادگیری شما را تسلیم خواهند کرد . شاید باورتان نشود ولی این عشق و علاقه هست که باعث میشود شما ساعت ها بدون خستگی تمرین کنید و در راه یادگیری مداومت نشان دهید.

پس سعی کنید در درجه اول سازی را  انتخاب نمایید که واقعا عاشقش هستید جوری که تمام وجودتان یادگیری آن ساز رو بخواهد . در این میان هنگ درام به واسطه داشتن صدایی جادویی و ماورایی وظاهر شبیه به سفینه بسیار مورد توجه است. اگر از صدای هنگ درام خوشتان آمد پس اول راه را پیموده اید و انتخاب هنگ درام بهترین گزینه است!

 

چگونه علاقه واقعی خود را پیدا کنیم؟!

گاهی ما در یک ویدئو یک نوازنده خیلی حرفه ای  را که اجرای فوق العاده ای دارد را دیده و سریع تحت تاثیر قرار میگیریم. این همان زمانی است که فکر میکنیم همان سازی هست که دوست داریم. اما وقتی صدای ساز را از نزدیک میشنویم سریع دلمان را میزند!

 درواقع یادتان باشد شما به سازی علاقه دارید که صدای آن ساز را در همه حال دوست داشته باشید به خاطر همین یکی از کارهایی که بهتر است انجام بدهید این هست که قبل از انتخاب ساز موسیقی صدای آن ساز و نحوه نوازندگی آن ساز را از نزدیک ببینید و به صرفا از روی صدایی که در آهنگها و فیلم ها میبینید قضاوت نکنید.

شاید صدای خیلی از سازهایی که شما در آهنگها می شنوید صدای خالصی نبوده و توسط نرم افزارهای ادیت موسیقی پر از افکت باشد که باعث میشود زیبایی صدای ساز دو چندان بشود . انتخاب هنگ درام هم از این قاعده مستثنی نبوده و بسیار مورد توجه است.

 

به چه نوع موسیقی علاقمند هستید؟

این سوال، نکته ای بدیهی به نظر می رسد، اما باید به آن فکر کنید: مثلا اگر شما کسی باشید که به موسیقی سنتی علاقمند هستید انتخاب هنگ درام با وجود این که سازی است که نواختنش جالب به نظر می رسد، انتخاب چندان درستی نخواهد بود.

یادگیری یک ساز موسیقی نیازمند سرمایه گذاری مالی و زمانی است، بنابراین باید از سبک موسیقی که می خواهید فرابگیرید مطمئن شوید. برخی از سازها در سبکهای زیادی مورد استفاده قرار می گیرند و برخی کابردی خاص در سبکی خاص دارند. به این نکته بسیار توجه کنید.

 

در هنگام نوازندگی خود را در چه موقعیت هایی تصور می کنید؟

آیا دوست دارید در یک گروه نوازندگی کنید، یا علاقه دارید آهنگ های تکنوازی زیبا بنوازید؟ برای مورد اول شاید گیتار و یا سایر سازهای مضرابی گزینه خوبی باشند، و برای مورد دوم حتما انتخاب هنگ درام گزینه مطلوبی است. هنگ درام با توجه به ماهیت ذاتی خود که سولو نوازی را ترغیب میکند برای دوستانی که علاقه مند به تک نوازی هستند گزینه عالی است.

انتخاب هنگ درام یا ساز برای شروع موسیقی

انتخاب هنگ درام یا ساز برای شروع موسیقی

محدودیت بودجه خود را در نظر بگیرید

هنگ درام ساز گرانی است و انتخاب هنگ درام پر هزینه ! برای خرید ساز مورد علاقه تان چقدر بودجه در نظر گرفته‌اید؟ بسیاری از سازها محدوده های قیمتی گسترده ای دارند، اما برخی از آنها بسیار گران و یا بسیار ارزان هستند.

متاسفانه هنگ درام ساز گرانی است. اما اصلا ناامید نشوید زیرا شما اگر بودجه محدودتری دارید میتوانید تانگ درام را انتخاب نمایید که هم ارزانتر است و هم از لحاظ صدا و آموزش بسیار به هنگ درام نزدیک تر است.

 

شرایط تهیه ساز را ندارم در مورد انتخاب هنگ درام راهنمایی کنید

خیلی از دوستان از ما میپرسند که شرایط مالی برای تهیه ساز را نداریم . آیا آموزش موسیقی را تا زمان تهیه ساز مورد نظرمان کنار بگذاریم یا قبل از تهیه ساز هم می توان به آموزش موسیقی پرداخت تا شرایط خرید ساز را فراهم کنیم ؟

پیشنهاد ما این است که حتما ساز مورد نظر خود را تهیه نمایید. زیرا تمرین های شما موثرترین راه برای پیشرفت است و شما ناگزیر از تهیه ساز هستید. تا زمانی که بودجه خود را تهیه نمایید می توانید تحقیقات خود را جهت انتخاب هنگ درام با کیفیت یا هر ساز دیگری تکمیل نمایید.

 

فضایی که می خواهید در آن تمرین کنید چگونه است؟

آیا در یک آپارتمان با دیوارهای نازک زندگی می کنید یا در یک ویلا در خارج از شهر؟ هرچه باشد باید بتوانید به راحتی با ساز خود تمرین کنید. فرض کنید شما به درامز یا ترومپت علاقه مند هستید در حالیکه فضای زندگی شما کوچک و با کلی همسایه شاکی از سر و صدا هست. بنابراین عملا این گزینه نمیتواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

انتخاب هنگ درام میتواند در این مورد نیز گزینه مطلوبی باشد . زیرا هنگ درام با توجه به صدای زیبای خود برای همسایگان شما هم سازی دلنشین خواهد بود.

 

یافتن یک استاد برای ساز مدنظرتان راحت است؟

برای یادیگری برخی از سازها می توان به راحتی استاد پیدا کرد، اما ممکن است برای بعضی از سازها در برخی مناطق پیدا کردن استاد چندان ساده نباشد. هر چه باشد، یادگرفتن یک ساز به تنهایی و به صورت خودآموز خیلی دشوار است و ممکن است بعضی را از ادامه کار منصرف کند.

تا یکی دو سال پیش عملا انتخاب هنگ درام برای خرید برای بعضی از شهرها مقدور نبود. زیرا در آن زمان در ایران به غیر از چند شهر مهم مدرسی وجود نداشت. البته این کار را ملودینگ با ارائه پکیج های آموزشی خود تسهیل نمود تا علاقه مندان در سراسر ایران به آسودگی بتوانند آموزش های لازم را ببینند. پس آموزش ساز مورد نظر خود را حتما در نظر داشته باشید.

یادگیری موسیقی بدون استاد

چند دلیل می‌تواند یادگیری موسیقی بدون استاد رو تسهیل نماید :

  • وقت کافی برای کلاس رفتن ندارید.
  • قادر نیستید هزینه های بالای آموزش موسیقی بصورت حضوری را پرداخت کنید.
  • اینترنت ، یوتیوب ، آپارات و کتاب‌های مختلفی که در عصر حاضر وجود دارد، که می‌توانند جای معلم موسیقی رو برای شما پر کنند.
  • با سبک های مختلف به راحتی آشنا می شوید.

از سوی دیگر به موارد زیر هم توجه نمایید

  • یادگیری موسیقی با یک معلم و یا نوازنده کاربلد، زمان کمتری از شما خواهد گرفت.
  • برای یادگیری موسیقی به صورت خودآموزی، پشتکار، اراده و همت بالایی نیاز هست. علاوه بر آن، باید انگیزه قوی داشته باشید و حواستون باشد که این انگیزه را همیشه بالا نگه دارید.
آموزش و انتخاب هنگ درام

آموزش و انتخاب هنگ درام

 

ساز آسان یا سخت؟ هنگ درام ساز آسانی است یا سخت؟

اگر بخواهید که یک نوازنده حرفه ای و تمام عیار شوید، یادگیری تمامی سازها کاری زمان بر خواهد بود. اما در زمان کمتری می توان تبدیل به یک نوازنده متوسط شد و این زمان بسیار وابسته به نوع ساز است.

یادگیری سازهایی همچون هنگ درام ، تانگ درام یا سه تار و گیتار و رسیدن به سطحی معمولی زمان کمتری از شما خواهد گرفت تا یادگیری سازی چون کمانچه یا ویولون. پس در این نکته نیز انتخاب هنگ درام گزینه خوبی است.

 

محدودیتهای فیزیکی تان چیست؟

این نکته را بسیاری از هنرجویان اصلا در نظر نمیگیرند برای مثال اگر ظرفیت شش هایتان چندان زیاد نیست نباید به دنبال یادگیری سازی همچون ساکسیفون باشید. محدودیت جسمی از عواملی است که درصورت رعایت نکردن، شما را خیلی زود از یادگیری ساز منصرف خواهد نمود.

انتخاب ساز برای شروع موسیقی

انتخاب ساز برای شروع موسیقی

 

هدفتان را از یادگیری ساز مشخص نمایید؟

اینکه شما چه هدفی از یادگیری ساز دارید بسیار مهم است .  گاهی فردی هدفش خوانندگی است. برای اینکه سازی را انتخاب کند کاملا مشخص است که باید در راستای تقویت خوانندگی باید باشد مثل گیتار، پیانو و… چون  به راحتی شما میتوانید با این سازها بخوانید و به شما کمک میکند تا بهتر اجرا نمایید.

اگر قصد شما این است، تنبور، دوتار، گیتار و پیانو سازهای مناسبی برای این منظور هستند. هم نوع صدا و هم نحوه قرار گرفتن این سازها طوری است که شما را قادر می سازد هم نوازندگی کنید و هم خوانندگی! ولی انتخاب هنگ درام عملا انتخاب مناسبی برای خوانندگی نیست. شاید معدود افرادی بخواهند با آن خوانندگی هم داشته باشند ولی عملا باید بسیار چیره دست باشند که کار خوبی از آب دربیاید .

هدف بعضی از افراد از نوازندگی آرامش است. انتخاب هنگ درام گزینه فوق العاده ای برای این افراد نیز است. بنابراین هدف خود را از این مورد مشخص نمایید.

 

با یک فرد آگاه در این زمینه مشورت کنید

در راه انتخاب هنگ درام یا هر ساز دیگری حتما با فردی آگاه مشورت نمایید. تخصص ما در زمینه مشاوره ، فروش و آموزش هنگ درام و تانگ درام است.  اگر هنوز پاسخ مناسب در این زمینه نیافته اید و یا از پاسخ هایی که از منابع دیگر دریافت کردید اطمینان ندارید می توانید به کارشناسان ما پیام دهید و سوال خود را با توجه به ساز خود بپرسید تا شما را در این زمینه راهنمایی و حمایت کنند .

اگر شما هم راهکار های دیگری در این رابطه در نظر دارید خوشحال می شویم که با ما در میان بگذارید تا بتوانیم در اختیار دیگر همراهان قرار دهیم . همچنین اگر مطالب فوق را مفید و تاثیر گذار دانستید خوشحال میشویم تا برای کسانی که به آن‌ها و پیشرفتشان اهمیت میدهید بفرستید . و در نهایت بی اندازه از شما سپاسگزاریم که وقت گرانبهای خود را به مطالعه این مطلب اختصاص دادید و این باعث افتخار ماست که شما را در جمع خودمان داریم . امیدواریم که توانسته باشیم رضایت شما را جلب کرده باشیم .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image