آموزش هنگ درام

چگونه نوازنده حرفه ای هنگ درام شویم

نوازنده حرفه ای هنگ درام

یازده نکته مهم نوازنده حرفه ای

نوازنده حرفه ای و محبوب شما کیست؟ ویولنیست هست یا گیتاریست؟ یا شاید هنگ درام می زند و احیانا” ساکسیفون . هرکس که باشد راه سختی برای حرفه ای شدن پیموده است. هنگ درام برعکس سازهای دیگر به دلیل جوان بودن دارای تعداد کمی نوازنده حرفه ای در دنیا هست.

خب حالا ساز هنگ درام را با ویولن یا پیانو مقایسه نمایید. تعداد بسیار زیادی از نوازندگان ویالون ، گیتار یا پیانو می نوازنند در حالیکه هنگ درام فضای خوبی برای دیده شدن و حرفه ای شدن دارد. پس دست به کار شوید و با رعایت نکات زیر مثل نوازنده حرفه ای محبوبتان ساز بزنید. اگر زمانی بر حسب تصادف یا برنامه از قبل پیش بینی شده با هنرمند محبوبتان مواجه شدید حتما این موضوع را بپرسید که راز موفقیتش چه بوده است؟

در این نوشته قصد داریم به شما بگوییم که برای نوازنده حرفه ای شدن چه باید کرد؟ نکات زیر را با دقت بخوانید و عمل نمایید.

 

هدف گزاری کنید

هنرجوی گرامی !  اگر تازه شروع به نوازندگی کرده اید و قصد دارید به مراحل عالی برسید و نوازنده حرفه ای شوید اولین گام برای موفقیت این است که برنامه کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشید .  سعی کنید تصویر آینده خودتان را خوب تجسم کنید یا بر روی کاغذ بنویسید . بر روی باورهای خودتان کار کنید و برای موفقیت گام به گام خود تاریخ تعیین نمایید.

یک مسیر در ذهن خود داشته باشید. سبکی که دوست دارید بنوازید را کاملاً مشخص کنید. آثار نوازندگانی که می توانند تأثیر گذار باشند را زیاد گوش دهید و یکبار دیگر، با گوش آهنگ هایشان را تمرین کنید. چند دقیقه قبل از تمرین، اجراهای نوازندگان مورد علاقه تان را ببینید و به آن دقت کنید.

 

از استاد درس بیشتری بگیرید

اگر با انگیزه باشید مطمئنا” استاد هم درس بیشتری به شما خواهد داد. وقتی درسهای بیشتری گرفتید، باید خودتان را موظف نمایید که تمرین کنید. بی چون و چرا. چون قصد دارید حرفه ای بشید. متذکر میشویم که کیفیت مهمتر از کمیت است . پس وقتی درس بیشتر گرفتید مهم این نیست که سریع درس را تمام کنید بلکه باید درست و کامل بنوازید.

 

راز اصلی نوازنده حرفه ای :تمرین و تمرین

موسیقی هنر احساسات است . اما یادتان نرود شما در راه حرفه ای شدن گام بر میدارید پس سختی و مداومت را فراموش نکنید. اگر قصد دارید نوازنده حرفه ای شوید حتما باید نوع و زمان تمرین کردن خود را تغییر دهید. به عنوان مثال میتوانید تمرینات خود را در طول روز به ۳ قسمت یک ساعته تقسیم کنید.

یعنی سه ساعت در روز تمرین نمایید . البته این لزوماً برای همه یکسان نیست . توانایی خود را بسنجید و در مدت زمان تمرین خود ارتباط خود را با دیگران کاملا قطع نمایید تا تمرکز خود را بر روی تمرین بگذارید.

 

تمرینات خود را ضبط کنید

با ضبط کردن و گوش دادن به تمرینات و بداهه نوازی ، خود شما متوجه خواهید شد که جملات یا بعضی اوقات تکنیک هایی را استفاده می کنید که منحصر به خود شماست. این روند مقایسه و مشخص کردن تفاوت شما با نوازنده ی دیگر را مشخص می کند. این مهم نشان میدهد به سمت نوازنده حرفه ای پیش می روید.

 

سعی کنید آهنگ را با گوش بیاموزید

بهترین نوازنده ها و موسیقی دانان دنیا، گوش بسیار دقیقی دارند. سریعترین راه برای داشتن گوش قوی در موسیقی، نواختن آهنگ های مورد علاقه تان بدون نگاه به نت یا تبلچر آن قطعه است. یاد گرفتن قطعات در سطوح ابتدایی می تواند با نت یا تبلچر انجام شود اما برای یک نوازنده متوسط و بالاتر که هدفش پیدا کردن سبک خاص خودش است، نت آهنگها باعث می شود که شما در یک الگوی خاص گرفتار شوید.

شاید شما تکنیک دیگری برای نواختن آهنگ در سر دارید. نکته ی دیگر این است که لزومی ندارد عیناً نت ها را تکرار کنید، سعی کنید در زمان اجرای آهنگ، قطعه را روان و راحت اجرا کنید.

 

درک محتوای سبک ها

راجع به سبک های نزدیک به سبک مورد علاقه تان تحقیق کنید. شاید بتوانید تکنیک ها و ایده هایی را از آن سبک ها وارد نوازندگی خود کنید. یادتان باشد تلفیق سبک ها کمک می کند تا صدای ساز شما با بقیه متفاوت باشد. سعی کنید سبک اساتید مختلف را درک نمایید. ما آموزش های متفاوتی داریم که هر استادی سبک خاص خود را دارد و اصلا با دیگری یکی نیست . برای دیدن این آموزش ها اینجا را کلیک نمایید.

نوازنده حرفه ای هنگ درام

نوازنده حرفه ای هنگ درام

 

از اعماق احساس ساز بزنید

با عشق و احساس ساز بزنید، نت ها را کاملاً احساس کنید و بخاطر داشته باشید موسیقی، هنر است؛ راه دیگری برای ارتباط. اگر نمی توانید با قطعه ای ارتباط برقرار کنید، به آن گوش ندهید. شما ربات نیستید! بارها این نکته را در پیج خود @melodinng  به شما متذکر شده ایم.

برای نواختن یک قطعه نیازمند علاقه قلبی به آن موسیقی هستید. پس خودتان را عذاب ندهید. بسیاری از افراد این نکته را اصلا در نظر نمیگیرند. یادمان باشد که هرآنچه از دل برآید بر دل نشیند. نوازنده حرفه ای نوازنده ای است که عاشقانه می نوازد و بی اختیار.

 

تقلید ممنوع !

هیچ نوازنده حرفه ای و موسیقی دان بزرگ در تاریخ را نمی یابید که تقلیدی کورکورانه از نوازنده های مورد علاقه اش داشته باشد. سعی کنید تا جایی از نوازنده  مورد علاقه تان الهام بگیرید که بتوانید بعضی از تکنیک ها و یا جملاتی که شبیه به کارهای اوست را در نوازندگی خود بگنجانید تا خاص تر باشید.

دلیلی ندارد شنونده شما نسخه کپی از یک قطعه موسیقی را (آن هم شاید بسیار بی روح تر از خود قطعه) بشنود. متاسفانه در ساز هنگ درام به شدت این تقلید بالاست و همه سعی میکنند دو یا سه قطعه معروف را بنوازند. خودتان باشید.

نوازنده حرفه ای هنگ درام

نوازنده حرفه ای هنگ درام

 

مطالعه و فراگیری تئوری موسیقی

سعی کنید تئوری موسیقی را خوب فرا بگیرید. یادگیری تئوری موسیقی به شما هم در تدریس و هم در نواختن قطعات دلخواهتان کمک موثری خواهد کرد. درست است که ساز هنگ درام سازی است که عموما ریتم نوازی است و بسیاری از آموزش ها بر اساس ریتم است. اما شما تئوری موسیقی را خوب یاد بگیرید. برای دیدن تئوری اولیه موسیقی اینجا را کلیک کنید:

آموزش تئوری موسیقی

 

اخلاق کاری و مهارت مقابله با دیگران

 شما به عنوان یک موسیقیدان حرفه ای نیازمند این می باشید که توانایی کار در تحت فشار را داشته باشید. این به معنی هست که شما باید استقامت زیادی برای این کار داشته باشید . باید انتقاد پذیر باشید و انتقادها را به نقاط قوت خود تبدیل کنید نوازندگان حرفه ای باید راهی برای مقابله با شکست های گاه به گاه شان و استرسی که منتقدان به آن ها وارد می کنند پیدا کنند.

نوازنده حرفه ای هنگ درام

نوازنده حرفه ای هنگ درام

 

به دست آوردن فرصت ها و موقعیت های اجرا

سعی کنید برای دیگران اجرا کنید. ترس خود را بریزید . اگر نگران اجرای نادرست هستید مشکلی ندارد از دوستان و آشنایان خود شروع کنید. این کار اعتماد به نفس شما را بالا خواهد برد.  هر چه تعداد اجراهای شما و مخاطبانی که کار شما را میشنوند بیشتر باشد به همان نسبت شهرت و سطح تجربه شما بالاتر می رود و در اجراهای بعدی استرس کمتری به شما وارد می شود .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image