راهنمای خرید هنگ درام

راهنمای انتخاب گام یا اسکیل هنگ درام

تیون هنگ درام

انتخاب گام یا اسکیل هنگ درام

هنگ درام سازی است که با صدای جادویی خودش همه را به خود جذب میکند. همه آنهایی که به نوعی علاقه مند به خرید هنگ درام شده اند از نوای اولین برخورد با ساز شگفت زده شده اند. شاید شما هم به این واقعیت پی برده اید نواها در هنگ درام های مختلف باهم فرق دارد. بعضی از آنها بم هستند، بعضی شاد و بعضی آرام و غمگین . این مساله فارغ از قیمت هنگ درام ارزان یا گران ،کاملا به گام یا اسکیل این ساز ربط دارد.

بعد از آنکه شما اندکی راجع به این ساز تحقیق می کنید تازه متوجه می شوید که با چه دنیای پیچیده ای روبرو هستید. هنگ درام صدها اسکیل دارد که شما نمی دانید کدام را انتخاب نمایید. هر کدام را که گوش میدهید احساس می کنید اندکی با قبلی متفاوت است اما در انتخابش شک دارید. حتی ممکن است هنگ درام ارزان نیز کیفیت بالایی داشته باشد. باید شنید. در این نوشته قصد دارد راهنمای انتخاب گام و اسکیل هنگ درام برای شما باشد. بعد از خواندن این مطلب حتما و حتما معرفی 264 گام و اسکیل را بخوانید.

 

در میان دوراهی انتخاب  هنگ درام؟

انتخاب گام و اسکیل هنگ دارم . چقدر سخت . قیمت هنگ درام بالاست و شما یک انتخاب بیشتر ندارید. اگر در انتخاب خود اشتباه کنید ممکن است بعد از مدتی از نوازندگی این ساز دلسرد شوید. اما نگران نباشید آموزش هنگ درام و نکات خرید با ما. ما در این مطلب قصد داریم برای شما فرق های بین گامها یا اسکیل  ها را نشان دهیم و علاوه بر توضیح متنی بصورت صوتی نیز همه آنها را برای شما فراهم آورده ایم. تا انتخاب گام و اسکیل هنگ درام شما راحت تر باشد پیشنهاد می کنیم بعد از خواندن کامل متن ، چند باری صداها را بشنوید.

انتخاب گام و اسکیل هنگ درام

گام یا اسکیل و ملودینگ چیست؟ (نکته مهم انتخاب گام و اسکیل هنگ درام)

گام یا اسکیل همان تعداد نت های متوالی در یک هنگ درام است. هنگ درام از نوع سازهای دارای گام کروماتیک محسوب می شود. ملودینگ اسامی خاصی است که سازنده اولیه بر روی این گام . اسکیل ها گذاشته است. مانند کورد یا حجاز. ملودینگ ها دارای اسامی یونانی یا بعضا” محلی هستند. ضمن اینکه در هنگ درام  اسکیل ثابت بوده و قابلیت تغییر ندارد. برای کسب اطلاعات جامع تر در زمینه انتخاب اسکیل و ملودینگ اینجا را کلیک کنید.

در ادامه به شما نکاتی در مورد پی بردن به خواسته خودتان را یاد می دهیم . امیدواریم که این مطلب بتواند در انتخاب ساز مناسب شما را کمک نماید. هفت گام مهم را برای شما به تفصیل گرد آوری کرده ایم . با خواندن این مطلب مفصل دید شما نسبت به انتخابتان عوض خواهد شد.

نکته اول انتخاب گام و اسکیل هنگ درام : شنیدن

من همیشه به دوستداران این ساز خوش صدا می گویم قبل از خرید دو سه ماه به صدای هنگ درام گوش دهید. در ابتدا لازم نیست که شما به گام یا اسکیل سازهای مختلف توجه کنید. فقط گوش دهید. مطوئن باشید بعد از مدتی قدرت تشخیص شما بالا می رود و می توانید اسکیل ها را از هم تمیز بدهید.

در اینستاگرام بچرخید و آهنگ های مختلف را گوش دهید. می توانید پیج اینستاگرام ما را @melodinng هم فالو نمایید. ما هر روز برای علاقه مندان از نوازندگان معروف آهنگ های خوبی را به اشتراک میگذاریم. می توانید به یوتیوب بروید و ویدئوهای مختلف را ببینید.

شنیدن به شما کمک می کند تا اسکیل دلخواه خود را از میان صدها اسکیل به راحتی انتخاب نمایید. باز هم میگویم این شما هستید که اسکیل هنگ درام مورد نظر خود را انتخاب میکنید. هیچ کس به شما نمی تواند بگوید این اسکیل خوب است و شما باید با این اسکیل شروع کنید.

قبل از تصمیم به خرید هنگ درام باید شناخت نسبی از گام یا اسکیل مورد نظر خود داشته باشید. به اصطلاح باید گام موردنظرتان به وجودتان بنشیند و با آن حس برقرار نمایید.چشمانتان را ببندید و آهنگ ها را با هدفن گوش دهید.

الان دیگر وقت یادداشت کردن علایق خودتان است. به سادگی همه اسکیل هایی که دوست دارید و احساساتی که با آن دارید را یادداشت کنید . برای مدتی آنها را کنار بگذارید وبعد از مدتی دوباره گوش دهید.این بار گوشهای شما بیشتر و دقیق تر اسکیل هایی را که واقعا به شما جذابیت می دهد، انتخاب می کنید. به این معنی است که شما تصمیم گیری در اسکیل مورد علاقه خود را بدون هیچ گونه اشتباهی انجام خواهید داد.

نکته دوم انتخاب گام و اسکیل هنگ درام : شناخت اولیه از گام ها

حال که گام یا اسکیل های زیادی شنیدید باید از خود بپرسید که چه نوایی را دوست دارید؟ یادمان باشد که صدای هنگ درام به دلیل ماورایی بودن، حس غریبی را در درون آدمها ایجاد میکند. هرکسی حس خودش و منحصر به خود دارد. به خاطر همین است که از این ساز در مدیتیشن و یوگا استفاده می شود. هر گامی حس و فضا و صدای مخصوص به خود را دارد. بسته به نوع اسکیل، احساسات مختلفی را تجربه خواهید داشت. قبل از انتخاب گام و اسکیل هنگ درام به سوالات زیر جواب دهید.

آیا شما اسکیل شاد و جالب را دوست دارید؟

یا عاشق گام های غم انگیز، ملانکولی هستید؟

شاید هم صداهای مسخره آمیز؟

لابد هم کمی دوست دارید فضا عرفانی شود؟

یا صداهایی که امید را ابراز می کنند؟

در مورد گام های اسرار آمیز نظرتان چیست ؟

رجوع به ندای درون

من این را قبلا گفتم، اما به دلیل اهمیت دوباره تکرار می کنم . در انتخاب یک اسکیل همه چیز وابسته به ذهن است. بسته به اینکه چگونه یک اسکیل نواخته شود می تواند در ذهن شنونده تاثیر بگذارد. از خود بپرسید که من با شنیدن آهنگ این هنگ درام یاد چه چیز یا خاطره ای می افتم؟ به عنوان مثال، این صدا به من امید می دهد یا باعث من غمگین شدنم می شود. یا باعث می شود من به کودکی یا خاطرات گذشته فکر کنم. نکته مهمی در انتخاب گام و اسکیل هنگ درام که به شما واقعا کمک خواهد کرد.

خب ! فکر کنم زیاد فلسفی شد. در حقیقت هنگ درام برخواسته از طبیعت و فلسفه آرامش است. اگر چه تمام گام ها و اسکیل ها برای تمام سبک ها شناخته شده است اما بعضی از آنها به طور سنتی با یک سبک خاص موسیقی مرتبط می شوند. اگر طرفدار یک ژانر موسیقی خاص هستید، سعی کنید گام هایی را انتخاب کنید که ژانر یا سبک موسیقی آن را هم دوست دارید. مثلا “بلوز  جاز. سلتیک. اسپانیایی . آسیایی و عربی. یا نواهای شرقی. کدام یک را دوست دارید.

انتخاب گام و اسکیل هنگ درام - عکس آرشیوی

نکته سوم انتخاب گام و اسکیل هنگ درام : ارزیابی سازندگان قبل از خرید

هیچ تجربه ای مثل تجربه واقعی نیست. الان وقت آن رسیده که تعدادی از فروشندگان و سازندگان را انتخاب کنید. قبل از خرید هنگ درام اسکیل های مورد نظر خودتان را از نزدیک بشنوید. به سازنده یا فروشنده بگویید که ساز مورد نظر شما را بنوازد. آیا باز هم با صدای هنگ درام ارتباط برقرار می کنید؟

سعی کنید حداقل محصول سه سازنده را از نزدیک ببینید. این مساله به شما کمک میکند در نهایت با اطمینان خاطر بتوانید انتخاب گام و اسکیل هنگ درام خود را به آسودگی انجام دهید. یادمان باشد فارغ از قیمت هنگ درام، سازی را تهیه کنید که کیفیت خوبی داشته باشد. پس الزاما به دنبال داشتن هنگ درام ارزان نباشید. شاید هنگ درام ارزان انتخابی شما خوب باشد ولی باید به کیفیت آن توجه کنید.

نکته چهارم انتخاب گام و اسکیل هنگ درام : تعداد نت ها

بعد از انتخاب گام و اسکیل هنگ درام مورد نظر خودتان، باید تعداد نت های هنگ درام را انتخاب نمایید. تعداد دوایر روی هنگ درام را به عنوان نت حساب میکنیم. دایره مرکزی که گنبدی شکل است را دینگ می نامند. بنابراین وقتی میگوییم که هنگ درام هشت نت است یعنی 7+1 است (دینگ با هفت نت اطراف آن ).  سعی کنید از تعداد نت های کمتر شروع کنید و با حرفه ای شدن خود تعداد نت ها را بالا ببرید. خب برای حرفه ای شدن دو سه سال زمان لازم است.

یک نکته بسیار مهم در انتخاب تعداد نت های هنگ درام را به شما بازگو میکنیم. اگر سازنده هنگ درام حرفه ای نباشد ، با بالا رفتن تعداد نت ها ممکن است هریک از مشکلات زیر به وجوه وجود بیاید. سعی کنید تعداد نت ها یک گام و اسکیل کامل را به شما بدهد. مثلا نه نت در گام ر مینور یک گام کامل را به شما می دهد.

معایب تعداد نت های بالا در هنگ درام

 • ممکن است تیون و تنظیم هنگ درام کامل نباشد.
 • امکان دارد صدای زیر هنگ درام کامل و مناسب نباشد
 • به دلیل محدودیت ساخت امکان دارد کل هنگ درام از یک پوسته نباشد
 • شاید به دلیل نزدیکی نت ها به همدیگر تداخل صدایی به وجود بیاید
 • با افزایش تعداد نت قیمت هنگ درام نیز به شدت بالا می رود

از سوی دیگر انتخاب نت های کمتر نیز معایب خود را داراست. گر می خواهید با انتخاب نت های کمتر بر روی کیفیت صدا و تمرکز خودتان هنگام نوازندگی دست برتری را داشته باشید، باید از معایب  آن نیز آگاهی داشته باشید. نت های کمتر حس صدایی کمتری را به شنونده و نوازنده منتقل میکند. برای هم نوازی  با سازهای دیگر نیز محدودیت خواهید داشت. از سوی دیگر ممکن است به دلیل کم بودن نت ها خیلی سریع از نوازندگی این تعداد نت خسته شوید و به فکر ارتقا باشید. آیا بودجه کافی برای تغییر دارید؟

پیشنهاد کارشناسانه برای انتخاب نت

پیشنهاد ما به شما خرید نه نت است (1+8) که یک دینگ و با هشت نت که یک گام کامل را به شما ارائه خواهد داد ( ر مینور ) . بعضی از سازندگان مطرح مثل لوناپن فقط تخصص نه نت را دارند. لوناپن به دلیل تجربه بالا در ساخت هنگ درام سه سال محصول خود را برای مشتری گارانتی می نماید. ملودینگ نماینده انحصاری شرکت مون لایت آرت سازنده برند لوناپن است .

نکته پنجم انتخاب گام و اسکیل هنگ درام :  هنگ درام 440 هرتز یا 432 هرتز؟

از قرن نوزدهم 440 هرتز به عنوان فرکانس استاندارد برای تیون کردن سازهای موسیقی انتخاب شده است. 90 درصد از هنگ درام ساخته شده هم در این فرکانس تیون می شود. بعضی از سازندگان بصورت سفارشی یا بصورت تولید منحصر به فرد در فرکانس 432 هرتز ساز خود را تیون میکنند.

به نظر نوازندگان حرفه ای، فرکانس 432 هرتز بسیار آرامش بخش بوده و به صدای طبیعت نزدیک تر است در حالیکه 440 هرتز را فرکانس مدرن می خوانند. به یوتیوب بروید و از هر دو ساز نمونه های مختلف را بشنوید. اگر به دنبال هنگ درام ارزان هستید خب مسلما 440 هرتز به مراتب ارزانتر است.

نکته مهم در انتخاب این فرکانس ها این است که اگر شما ساز 432 هرتز را انتخاب نمایید دیگر نمی توانید با سازهای دیگر همنوازی کنید! این فرکانس برای تک نوازی فرکانس خوبی است. در انتخاب گام و اسکیل هنگ درام خود به این نکته توجه داشته باشید.

سازندگان ایرانی در فرکانس 432 هرتز هنگ درام خود را تیون نمی کنند. تعدادی از سازندگان خارجی این کار را انجام میدهند. پیشنهاد ما به شما برای شروع انتخاب هنگ درام 440 هرتز و استاندارد است. در صورت نیاز ، میتوانید روی کمک ملودینگ حساب کنید. ما می توانیم برای شما ساز سفارشی 432 هرتز نیز با اسکیل و نت های دلخواه شما تهیه نماییم.

نکته ششم انتخاب گام و اسکیل هنگ درام : ماینور یا ماژور؟

خیلی ساده بهتوان میگوییم که اگر می خواهید حس عرفانی، آرام ، مدیتیشن ، ماورایی ، اسرار آمیز یا حتی غمگین به شما دست بدهد باید سراغ ماینور بروید . خیلی ها عاشق ماینور هستند و در انتخاب گام و اسکیل هنگ درام خود به آن رو می آورند . فرم ماژور برای ایجاد حس شادی ، پیروزی ، صلح و جشن و فضای خوب است. فرمی هم تقریبا” در میانه ماینور و ماژور وجود دارد که به آن Mixolydian  میگویند. فرمی شاد بوده و تقریبا موسیقی شبیه جاز را برای شما تداعی میکند.

Major

D/ (F#, G), A, B, D, E, F#, G, B (C#, D) –B Minor and E Dorian

Mixolydian

D/ (F#, G) A, C, D, E, F#, G, A (C, D) –G Major and E minor

Minor

D/ (G) A, C, D, E, F, G, A, (C, D) –F Major and G Dorian

از سه فرمی که در مورد آن توضیح دادیم ماینور از همه بیشتر مورد توجه بوده است. بیشتر دوست داران هنگ درام با این فرم به این ساز علاقه مند می شوند. انتخاب ماینور یا ماژور هم کاملا به خود شما وابسته است. این شما هستید که نوع آن را بسته مجاز و طبیعت درونی خود انتخاب می کنید.

انتخاب گام و اسکیل هنگ درام - لوناپن آلمان

نکته هفتم : شناخت انواع اسکیل ها یا گام ها

خب دیگه در انتهای این مبحث طولانی رسیدیم به انتخاب  گام و اسکیل هنگ درام . همان گونه که گفتیم امروزه بیشتر از صدها اسکیل و گام برای انتخاب وجود دارد که سازندگان مختلف از سرتاسر دنیا و نسبت به علاقه جامعه خودشان آن را می سازند. اما در بین همه اسکیل ها محبوب ترین آن ها را ما اینجا برای شما گرد آورده ایم. در مطلب جداگانه ای در مورد هریک از اسکیل ها و تفاوت آنها باهم و ماهیت آنها توضیح داده ایم. می توانید با کلیک بر روی هر کدام از این اسکیل ها نوای مربوط به آن را هم بشنوید. سعی کنید تفاوتها را بسنجید.

ساز هنگ درام نه نت لوناپن آلمان

70,000,000 تومان

برای آنان که حرفه ای فکر می کنند و حرفه ای می نوازند. هنگ درام نه نت لوناپن یکی از بهترین های دنیا بوده و ملودینگ به عنوان نماینده انحصاری این شرکت آماده دریافت سفارش است. لوناپن در 12 اسکیل معروف و در پنج رنگ قابل ارائه است. در صورت عدم موجودی شما می توانید با مبلغ ده میلیون تومان پیش پرداخت این ساز را سفارش دهید و در هنگام تحویل مابقی مبلغ را تسویه نمایید. ( برای واریز پیش پرداخت اینجا را کلیک نمایید )

مبلغ برای همه اسکیل ها و رنگ ها ثابت است و هیچ تفاوتی ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا قسمت توضیحات را بخوانید و در صورتی که سوالات بیشتری دارید با شماره 09350762077 تماس حاصل فرمایید. در صورت خرید این ساز هشت جلسه آموزش رایگان از ما هدیه خواهید گرفت.

محبوب ترین اسکیل ها برای مبتدیان و حرفه ای ها

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

 

AmaRa / Celtic Minor

 

AnnaZiska

 

Equinox

 

Kurd

 

Pygmy

محبوب ترین ها در انتخاب گام و اسکیل هنگ درام برای حرفه ای ها

AkeBono
Mixolydian
Romanian
Saladin

La Sirena

سخنی با علاقه مندان برای انتخاب گام و اسکیل هنگ درام

امیدوارم که این مطلب برای شما در انتخاب گام و اسکیل هنگ درام مفید بوده باشد. ملودینگ امید این را دارد که علاقه مندان به خرید هنگ درام آگاهانه ساز خود را انتخاب و با عشق نوازندگی کنند. به همین منظور است که ما این وب سایت را راه اندازی کردیم تا خلاء موجود در این حوزه را پوشش دهیم. زیرا متوجه شدیم که اطلاعات کافی در زمینه افزایش آگاهی و اطلاعات برای خرید هنگ درام یا تانگ درام وجود ندارد. اگر در زمینه خرید یا آموزش هنگ درام یا تانگ درام مشاوره ای نیاز دارید ما خوشحال میشویم به شما کمک کنیم.

بسیاری علاقه مندان عموما به دنبال هنگ درام ارزان هستند. زیرا قیمت هنگ درام برای همه مهم است. هنگدرام ارزان یا گران؟ قیمت هنگ درام تعیین کننده آن نیست. بلکه کیفیت صدا مهم است. هدف ما در این وب سایت جمع آوری اطلاعات برندها و سازنده ها است. از طرف دیگیر میخواهیم از نقد دارندگان هنگدرام هم بی نصیب نباشیم.

در مقابل، نظرات شما باعث خوشحالی ماست. ما را از نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود از طریق Info@melodinng.com  بی نصیب مگذارید.

هنگ درام کیتا پنتام نه نت جنس نیتراید دینگ پولیش

23,000,000 تومان

هنگ درام کیتا را بصورت سریع ، با قیمت سازنده ، به همراه سافت کیس و روغن و دستمال و پکیج آموزش مجازی مسترهندپن از ملودینگ بخواهید. کلیک کنید .

هنگ درام کیتاپنتام نه نت جنس نیتراید مشکی ساده

23,000,000 تومان

هنگ درام کیتاپنتام را بصورت سریع ، با قیمت سازنده ، به همراه سافت کیس و روغن و دستمال و پکیج آموزش مجازی مسترهندپن از ملودینگ بخواهید. کلیک کنید .

هنگ درام نه نت ساخت کیتاپنتام مدل کلاسیک

23,000,000 تومان

هنگ درام کلاسیک کیتا ( کیتاپنتام ) محصول جدید این کمپانی است. هنگ درام کلاسیک به دلیل ظاهر متفاوت خود و نوع تیون دارای کیفیت متفاوتی است . این ساز فعلا فقط در گام می مینور کورد ارائه میشود .

هنگ درام آیینه ای گولد و رزگولد ساخت کیتاپنتام

24,000,000 تومان

برای افرادی که به دنبال هنگ درام متمایز و زیبا می گردند که علاوه بر صدای خوب ظاهر چشمگیر نیز داشته باشد این هنگ درام به شدت توصیه می گردد. این هنگ درام علاوه بر داشتن خصوصیات بالای کیفی مثل صدای خوب ، ماندگاری تیون طولانی مدت ، دامنه صدای بالا ، ضد زنگ نیز است.

بازگشت به لیست

8 نظر در “راهنمای انتخاب گام یا اسکیل هنگ درام

 1. نازنین گفت:

  من زمانی که هنگ درام خریدم اصلا این چیزا رو نمیدونستم. گفتم هنگ درام میخوام فروشنده هم به من داد. فکر میکردم همش یه جوره

 2. سمانه گفت:

  بسیار مطلب مفیدی بود ممنون ازشما

 3. میلاد گفت:

  ممنونم، فقط متن ابتدایی، برای من پیچیده بود،

 4. میثم لاهوتی فرد گفت:

  چقدر مطلب جامع و عالی تهیه کردید که برای ماهایی که سردر گم هستیم خوبه. مخصوصا که فیلم هم گذاشتین که خیلی کمک میکنه

 5. نوید گفت:

  اگه بتونید همه اسکیل ها رو فیلمش رو بذارید خیلی خوب میشه. این کار رو حتما انجام بدهید

 6. فرشته گفت:

  اوه چقدر اسکیل . ما فکر میکردیم فقط هنگ درام هنگ درامه. بریم مغازه بگیریم. نمیدونستیم اینقدر دنگ و فنگ داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image