هنگ درام

نگهداری هنگ درام و روش های آن

هاردکیس هنگ درام

نگهداری هنگ درام ، چرا و چگونه؟

نگهداری هنگ درام یکی از مهمترین مسائلی است که متاسفانه کاربران زیاد آن را جدی نمی گیرند. هنگ درام سازی هست که صدای زیبایی دارد و همه ما از شنیدن نوای این ساز لذت می بریم. صدای این ساز درعین باس یا زیر بودن ظریف است. هنگ درام ساز ظریفی است. ضخامت فلز این ساز 1mm یا 1.2mm است. هر خراشی روی ساز میتواند در صدای ساز تاثیر ناهنجاری بگذارد. بنابراین در نگهداری این ساز باید نهایت دقت را بعمل آورد. از همه اساتید آموزش هنگ درام میخواهیم که حتما این موضوع را به هنرجویان خود سادآوری نمایند.

کلا  هر ابزار یا وسیله ای که از یک فلز نازک ساخته شده باشد بسیار حساس است.  اگرچه هنگ درام از فولاد یا استیل ساخته شده است اما واقعیت این است که  مثل موبایل بسیار آسیب پذیر هست. اگر با هنگ درام خود با آرامش برخورد نکنید می تواند هر لحظه با یک ضربه بیش از حد از کوک  لحظه خارج شود. ضربه های شدید هنگام نواختن، شوک و یا تغییرات دما می تواند باعث خارج شدن ساز از کوک شود. همچنین این ساز به هنگام حمل و نقل به توجه خاصی نیاز دارد و باید هنگام جابجایی دقت شود.

چه باید بکنم و چه می توانم انجام دهم تا هنگ درام خود را در بهترین شرایط نگهداری کنم؟

هنگام سفر چگونه از هنگ درام خود مراقبت و نگهداری نمایم؟

 چه کنم هنگ درام من زنگ نزند؟!

نگهداری هنگ درام در هنگام حمل و نقل

برای حمل و نقل این ساز گرانبها که چندین میلیون به آن پول داده اید یک راه بیشتر ندارید. هاردکیس . هنگ درام را حتما داخل هاردکیس جابجا کنید. به خصوص زمانی که با هواپیما مسافرت می کنید. بار مسافر درهواپیما توسط خدمه خطوط هوایی عملا پرت می شود و هنگ درام شما ممکن است هنگام مسافرت زیر چندین چمدان دیگر بماند. اگر هم داخل هواپیما ببرید که ممکن هرگونه ضربه ای به آن بخورد.

پیشنهاد ما به شماجهت نگهداری هنگ درام خرید هارد کیس اواتک محصول شرکت HardcaseTechnologies است. این شرکت ایتالیایی یکی از شرکت های بنام در عرصه تولید هارد کیس یا هاردباکس است که می توان گفت هیچ محصول دیگری در ظرافت، وزن ، استحکام به پای آن نمی رسد.

ملودینگ نماینده انحصاری این شرکت در ایران بوده و با نازلترین قیمت و بالاترین خدمات این محصول را در اختیار شما قرار می دهد.

[/vc_column_text]

هاردکیس هنگ درام محصول کیتاپنتام

2,400,000 تومان

هاردکیس کیتا پنتام علاوه بر زیبایی و دوام قادر است از ساز شما دربرابر ضربه و خط‌ و خش محافظت کنند. طراحی این هاردکیس به گونه ای است هم سبک بوده و حس راحتی در حمل را به شما منتقل می کند.

براش کاخن و کوزه محصول شرکت لوتوس

150,000 تومان240,000 تومان

براش کاخن یا کوزه ابزاری جهت بهبود صدای ساز است. با استفاده از این ابزار شما می توانید صداهای جانبی علاوه بر صدای ضربه روی ساز را تولید نمایید. براش را میتوان از طریق ضربه برروی ساز یا از بصورت کششی و مالشی استفاده نمود. براش انواع مختلفی دارد که بستگی به نوع استفاده شما و ملودی ایجاد شده دارد.

پد تمرینی درامز و کونگا محصولی از شرکت لوتوس

450,000 تومان650,000 تومان

پد تمرین درامز و کونگا ابزاری فوق‌العاده برای تمرین پرکاشن است. این پد که از دو سطح نرم و سفت لاستیکی ساخته‌شده با به کارگرفتن یک مرکز چوبی در لایه‌ی میانی خود احساسی مشابه با نواختن یک درام یا کونگا واقعی ایجاد می‌کند.

جاهنگ ، محل امن هنگ درام شما در خانه

750,000 تومان

بسیاری از هنرجویان تصور می نمایند که سافت کیس یا هارد کیس محل ایمنی برای نگهداری هنگ درام بعد از تمرین های روزانه است. اما باید توجه داشت که نگهداری هنگ درام به مدت طولانی در سافت کیس یا هاردکیس منجر به زنگ زدگی ساز می شود!

شاید شما هم از آن دسته از هنرجویانی باشید که هنوز محل مورد اطمینانی برای نگهداری هنگ درام خود در خانه نیافته اید. بسیاری از هنرجویان با ملودینگ تماس گرفته از از نحوه نگهداری هنگ درام در خانه میپرسند. گاها به دلیل بزرگ بودن ساز ، نگهداری آن در اتاق یا در وسط سالن پذیرایی سخت می شود.

شیکر چوبی محصول شرکت لوتوس

260,000 تومان285,000 تومان

شیکر چوبی ساخت شرکت لوتوس ، در دو اندازه بزرگ و کوچک ارائه می شود. صدای این شیکرها بسیار بلند و حالتی مقطع دارد. بیشتر مناسب برای کنسرت‌های بزرگ و آنسامبل های شلوغ است. جنس بدنه محفظه چوبی است. به علت کیفیت بالای تولید و  استفاده از ساچمه‌های درشت ، صدایی پرحجم تولید می‌کند و کمتر اتفاق می‌افتد که صدایش توسط سازهای دیگر پوشانده شود. از خصوصیات اصلی این شیکر داشتن صدایی مقطع و برشی است که توانایی اجرای نت‌های پرسرعت را به‌خوبی دارد.

مولتی کلپ محصول شرکت لوتوس

100,000 تومان

مولتی کلپ نوعی آلت موسیقی است که بر روی گیتار قرار میگیرد و حین نواختن گیتار یا کاخن می توان با ضربه های روی مولتی کلپ صدای ساز کوبه ای یا پرکاشن را همزمان ایجاد کرد.برای کسانی که موسیقی فلامنکو کار میکنند به شدت توصیه میکنیم که حتما این محصول را خریداری کرده و در حین نواختن گیتار یا کاخن از صدای آن لذت ببرند.

هاردکیس هنگ درام محصول لئو

1,980,000 تومان

هاردکیس لئو علاوه بر دوام قادر است از ساز شما دربرابر ضربه و خط‌ و خش محافظت کنند. طراحی این هاردکیس به گونه ای است هم سبک بوده و حس راحتی در حمل را به شما منتقل می کند.

آرت هنگ درام و هاردکیس ماندالایی (نقاشی هنری رو ساز)

1,200,000 تومان 1,100,000 تومان
نقاشی یا آرت ماندالایی روی هنگ درام یا هاردکیس شما اثری منحصر به فرد و آیینه درون شما

آرت هنگ درام و هاردکیس غیر ماندالایی (نقاشی هنری رو ساز)

900,000 تومان 800,000 تومان
نقاشی روی هنگ درام یا هاردکیس شما اثری منحصر به فرد بر روی ساز شما
[/vc_column][/vc_row]

رطوبت و نگهداری هنگ درام

شاید برای شما هم این سوال مطرح باشد که چرا هنگ درام را از استیل ضد زنگ نمی سازند. در جواب باید بگوییم چرا . سازنده های امروزی هم هنگ درام ساخته شده از فولاد دارند هم از استیل. مشکل استیل تیون کردن و صدای برآمده از آن است. در حقیقت خیلی از نوازنده ها صدای استیل را دوست ندارند هرچند امروزه به مدد تجربه بالا و استفاده از نرم افزارهای قدرتمند تیونینگ هنگدرام استیل هم عالی شده است.

در هر صورت پیشنهاد ما برای شما ساده است. برای نگهداری هنگ درام خود و جلوگیری از تخریب و زنگ زدگی در جاهای رطوبی و مخصوصا زمانی که در باکس است سعی نمایید از چند بسته کوچک رطوبت گیر استفاده نمایید. به همین سادگی.

نگهداری هنگ درام با تمیز کردن

اگر مواد خوراکی یا چیزی روی هنگ درام خود ریختید باید حتما آن را تمیز نمایید. بهترین راه حل تمیز کردن با یک دستمال کتان و مقدار اندکی الکل است.

هنگ درام

تمیز کردن هنگ درام

 

پیشگیری از زنگ زدگی هنگ درام

برای نگهداری صحیح بعضی از هنگ درام ها که دارای پوشش مناسبی نیست یک سری روغن های مخصوص هست که میتوان استفاده کرد. این روغنها خورنده نبوده و برای استفاده روی ساز مناسب است. البته این روغن ها در ایران یافت نمی شود و پیشنهاد میشه از همان روشهای عادی برای نگهداری استفاده نمایید.

البته یادمان باشد که وقتی ساز را به مدت طولانی نمی نوازیم نباید در هاردکیس نگهداری کنیم. داخل کیس ناخودآگاه رطوبتی ایجاد می شود که در بلند مدت می تواند به سلامت ساز شما آسیب برساند.

تیون کردن متناوب

اگر بصورت عادی و خوب از هنگدرام خود استفاده می نمایید به شما پیشنهاد میکنیم هر دو سال یکبار آنرا مجددا تیون نمایید. سعی نمایید از سازهایی استفاده کنید که دارای ماندگاری بالا و کیفیت مناسبی باشند. ملودینگ ساز وایب هند پن و لوناپن آلمان را به شما پیشنهاد میکند. این سازها به دلیل داشتن پوشش مناسب  و نیز کیفیت بالای ساخت دارای صدای زیباتری هم هستند.

 لوناپن ضمن اینکه دارای پوشش مناسب از لاک مخصوص یوروشی ژاپن هم هست به شما سه سال گارانتی هم اعطا میکند .

 

دمای نگهداری هنگ درام

اگر از آن دسته از افرادی هستید که سر ظهر زیر آفتاب سوزان برای فالوور های خودتان می خواهید لایو بگذارید یا اثری ضبط نمایید ، اکیدا” توصیه میکنیم اینکار را نکنید. هنگ درام از یک پوسته نازک فلزی ساخته شده است که در دماهای بالا امکان اینکه حالت اصلی خود را از دست داده و به اصطلاح دفرم بشود زیاد است.

در دمای بالا هر آن امکان دارد به دلیل انبساط زیاد فلز ، ساز شما از حالت کوک خارج شده و دیگر هیچوقت تیون نگردد. بنابراین ، بهترین دما برای نگهداری هنگدرام دمای اتاق از 18 تا 30 درجه است. سعی کنید حتی در اتاق نیز ساز خود را زیر نور آفتاب نگذارید.

مواظب ساز جادویی خود باشید و به دوستان خود هم نحوه نگهداری از آن را گوشزد کنید . آموزش هنگ درام فقط آموزش نواختن آن نیست. بلکه آموزش به روش صحیح طرز نگهداری از آن را نیز در بر میگیرد. اگر سوالی در این زمینه داشتید خوشحال میشویم با ما در میان بگذارید. منتظر دیدگاههای خوب شما هستیم

هنگ درام نه نت ساخت کیتا درام

14,000,000 تومان16,000,000 تومان

هنگ درام کیتادرام ساخت ایران است که توانسته خود را به عنوان سازنده با کیفیت  هنگ درام معرفی نماید. شما میتوانید جنس ، دینگ و اسکیل های مختلف این سازنده را از منوهای زیر انتخاب و به قیمت سازنده پیش خرید نمایید. در صورت عدم موجودی شما می توانید با مبلغ یک میلیون تومان پیش پرداخت، این ساز را سفارش دهید و در هنگام تحویل مابقی مبلغ را تسویه نمایید. ( برای واریز پیش پرداخت اینجا را کلیک نمایید )

مدت زمان تحویل در صورت عدم موجودی متغیر است .مبلغ برای همه اسکیل ها ثابت است و هیچ تفاوتی ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا قسمت توضیحات را بخوانید و در صورتی که سوالات بیشتری دارید با شماره 09350762077 تماس حاصل فرمایید. در صورت خرید این ساز پکیج آموزش مبتدی یک را رایگان از ما هدیه خواهید گرفت.

توجه فرمایید تصاویر ارائه شده صرفا برای انتخاب رنگ دلخواه است و ممکن است با تعداد نت اشاره شده متفاوت باشد.

هنگ درام نه نت طرح دار

16,000,000 تومان

هنگ درام پنرشیا ساخت ایران است. شما میتوانید رنگ دلخواه خود را از منو زیر انتخاب و به قیمت سازنده پیش خرید نمایید.

در صورت عدم موجودی شما می توانید با مبلغ یک میلیون تومان پیش پرداخت، این ساز را سفارش دهید و در هنگام تحویل مابقی مبلغ را تسویه نمایید. ( برای واریز پیش پرداخت اینجا را کلیک نمایید )

مبلغ برای همه اسکیل ها  و رنگ ها ثابت است و هیچ تفاوتی ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا قسمت توضیحات را بخوانید و در صورتی که سوالات بیشتری دارید با شماره 09350762077 تماس حاصل فرمایید. در صورت خرید این ساز هشت جلسه آموزش رایگان از ما هدیه خواهید گرفت.

هنگ درام نه نت طرح ساده

16,000,000 تومان

هنگ درام پنرشیا ساخت ایران است . شما میتوانید رنگ دلخواه خود را از منو زیر انتخاب و به قیمت سازنده پیش خرید نمایید.

در صورت عدم موجودی شما می توانید با مبلغ یک میلیون تومان پیش پرداخت، این ساز را سفارش دهید و در هنگام تحویل مابقی مبلغ را تسویه نمایید. ( برای واریز پیش پرداخت اینجا را کلیک نمایید )

مبلغ برای همه اسکیل ها  و رنگ ها ثابت است و هیچ تفاوتی ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا قسمت توضیحات را بخوانید و در صورتی که سوالات بیشتری دارید با شماره 09350762077 تماس حاصل فرمایید. در صورت خرید این ساز هشت جلسه آموزش رایگان از ما هدیه خواهید گرفت.

هنگ درام هشت نت ساخت کیتا درام

13,000,000 تومان15,000,000 تومان

هنگ درام کیتادرام ساخت ایران است که توانسته خود را به عنوان سازنده با کیفیت  هنگ درام معرفی نماید. شما میتوانید جنس ، دینگ و اسکیل های مختلف این سازنده را از منوهای زیر انتخاب و به قیمت سازنده خرید نمایید. در صورت عدم موجودی شما می توانید با مبلغ یک میلیون تومان پیش پرداخت، این ساز را سفارش دهید و در هنگام تحویل مابقی مبلغ را تسویه نمایید.(برای واریز پیش پرداخت اینجا را کلیک نمایید )

مدت زمان تحویل در صورت عدم موجودی متغیر است .مبلغ برای همه اسکیل ها ثابت است و هیچ تفاوتی ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا قسمت توضیحات را بخوانید و در صورتی که سوالات بیشتری دارید با شماره 09350762077 تماس حاصل فرمایید.در صورت خرید این ساز هشت جلسه آموزش رایگان از ما هدیه خواهید گرفت.

توجه فرمایید تصاویر ارائه شده صرفا برای انتخاب رنگ دلخواه است و ممکن است با تعداد نت اشاره شده متفاوت باشد.

هنگ درام هشت نت طرح ساده

16,000,000 تومان

هنگ درام پنرشیا ساخت ایران است . شما میتوانید رنگ دلخواه خود را از منو زیر انتخاب و به قیمت سازنده پیش خرید نمایید.

در صورت عدم موجودی شما می توانید با مبلغ یک میلیون تومان پیش پرداخت، این ساز را سفارش دهید و در هنگام تحویل مابقی مبلغ را تسویه نمایید. ( برای واریز پیش پرداخت اینجا را کلیک نمایید )

مبلغ برای همه اسکیل ها  و رنگ ها ثابت است و هیچ تفاوتی ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا قسمت توضیحات را بخوانید و در صورتی که سوالات بیشتری دارید با شماره 09350762077 تماس حاصل فرمایید. در صورت خرید این ساز هشت جلسه آموزش رایگان از ما هدیه خواهید گرفت.

توجه: تصویر ارائه شده برای نه نت می باشد مه هنگ درام هشت از لحاظ ظاهری شبیه همین ساز بوده اما دارای یک نت دور کمتر است.

هنگ درام هشت نت ر مینور سلتیک Vibe Handpan

15,250,000 تومان

برای آنان که به دنبال هنگ درام با کیفیت بالا و قیمت مناسب هستند. این هنگ درام نسبت به محصولات مشابه خود با قیمت بسیار مناسبی ارائه می شود. وایب هندپن یکی از بهترین های اروپا بوده و به دلیل استفاده از فلز با ضخامت 1.2 و تیون عالی یکی از بالاترین عمرهای تیون را داراست. در ضمن این هنگ درام دارای صدای بسیار زیبایی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره  09350762077 تماس حاصل فرمایید. در صورت خرید این ساز هشت جلسه آموزش رایگان از ما هدیه خواهید گرفت.

2 نظر در “نگهداری هنگ درام و روش های آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image