هنگ درام

نگهداری هنگ درام و روش های آن

نگهداری هنگ درام

نگهداری هنگ درام ، چرا و چگونه؟

نگهداری هنگ درام یکی از مهمترین مسائلی است که متاسفانه کاربران زیاد آن را جدی نمی گیرند. هنگ درام سازی هست که صدای زیبایی دارد و همه ما از شنیدن نوای این ساز لذت می بریم. صدای این ساز درعین باس یا زیر بودن ظریف است. هنگ درام ساز ظریفی است. ضخامت فلز این ساز 1mm یا 1.2mm است. هر خراشی روی ساز میتواند در صدای ساز تاثیر ناهنجاری بگذارد. بنابراین در نگهداری این ساز باید نهایت دقت را بعمل آورد. از همه اساتید آموزش هنگ درام میخواهیم که حتما این موضوع را به هنرجویان خود یادآوری نمایند.

کلا هر ابزار یا وسیله ای که از یک فلز نازک ساخته شده باشد بسیار حساس است.  اگرچه هنگ درام از فولاد یا استیل ساخته شده است اما واقعیت این است که  از موبایل بسیار آسیب پذیر هست. اگر با هنگ درام خود با آرامش برخورد نکنید می تواند هر لحظه با یک ضربه بیش از حد از کوک  لحظه خارج شود. ضربه های شدید هنگام نواختن، شوک و یا تغییرات دما می تواند باعث خارج شدن ساز از کوک شود. همچنین این ساز به هنگام حمل و نقل به توجه خاصی نیاز دارد و باید هنگام جابجایی دقت شود.

چه باید بکنم و چه می توانم انجام دهم تا نگهداری هنگ درام خود را در بهترین شرایط انجام دهم؟

هنگام سفر چگونه از هنگ درام خود مراقبت و نگهداری نمایم؟

 چه کنم هنگ درام من زنگ نزند؟! برای محافظت در مقابل زنگ زدگی پیشنهاد میکنیم این مطلب جامع را حتما بخوانید. ( کلیک کنید)

نگهداری هنگ درام در هنگام حمل و نقل

برای حمل و نقل این ساز گرانبها که چندین میلیون به آن پول داده اید یک راه بیشتر ندارید. هاردکیس . هنگ درام را حتما داخل هاردکیس جابجا کنید. به خصوص زمانی که با هواپیما مسافرت می کنید. بار مسافر درهواپیما توسط خدمه خطوط هوایی عملا پرت می شود و هنگ درام شما ممکن است هنگام مسافرت زیر چندین چمدان دیگر بماند. اگر هم داخل هواپیما ببرید که ممکن هرگونه ضربه ای به آن بخورد.

نگهداری هنگ درام

هاردکیس کیتاپنتام جهت نگهداری هنگ درام

 

پیشنهاد ما به شماجهت نگهداری هنگ درام خرید هارد کیس کیتاپنتام یا لئو است ( برای خرید روی هرکدام کلیک نمایید ). این هاردکیس ها محصول ایران است اما به جرات می توان گفت به راحتی با محصولات خارجی رقابت میکند و حتی دارای کیفیت بهتری هم هست. این محصولات دارای ظرافت، وزن کم و استحکام بالایی هستند که برای نگهداری هنگ درام در هنگام جابجایی توصیه می شود.

هنگام خرید هنگ درام نیز ، ساز خود را حتما با هاردکیس تهیه نمایید. عموما بعضی از هنرجویان به دلیل صرفه جویی اولیه از سافت کیس استفاده می کنند که ما زیاد توصیه نمی کنیم. هنگ درام حتما باید در هاردکیس جابجا گردد.

[/vc_column_text]

هاردکیس لئو مدل گلادیاتور

3,000,000 تومان

هاردکیس لئو مدل گلادیاتور علاوه بر راحتی ضد آب نیز بوده و مناسب برای حمل طولانی است.

هاردکیس هنگ درام محصول آواجا

4,600,000 تومان

هاردکیس کیتا پنتام علاوه بر زیبایی و دوام قادر است از ساز شما دربرابر ضربه و خط‌ و خش محافظت کنند. طراحی این هاردکیس به گونه ای است هم سبک بوده و حس راحتی در حمل را به شما منتقل می کند.

براش کاخن و کوزه محصول شرکت لوتوس

180,000 تومان255,000 تومان

براش کاخن یا کوزه ابزاری جهت بهبود صدای ساز است. با استفاده از این ابزار شما می توانید صداهای جانبی علاوه بر صدای ضربه روی ساز را تولید نمایید. براش را میتوان از طریق ضربه برروی ساز یا از بصورت کششی و مالشی استفاده نمود. براش انواع مختلفی دارد که بستگی به نوع استفاده شما و ملودی ایجاد شده دارد.

پد تمرینی درامز و کونگا محصولی از شرکت لوتوس

250,000 تومان650,000 تومان

پد تمرین درامز و کونگا ابزاری فوق‌العاده برای تمرین پرکاشن است. این پد که از دو سطح نرم و سفت لاستیکی ساخته‌شده با به کارگرفتن یک مرکز چوبی در لایه‌ی میانی خود احساسی مشابه با نواختن یک درام یا کونگا واقعی ایجاد می‌کند.

جاهنگ ، محل امن هنگ درام شما در خانه

1,600,000 تومان

بسیاری از هنرجویان تصور می نمایند که سافت کیس یا هارد کیس محل ایمنی برای نگهداری هنگ درام بعد از تمرین های روزانه است. اما باید توجه داشت که نگهداری هنگ درام به مدت طولانی در سافت کیس یا هاردکیس منجر به زنگ زدگی ساز می شود!

شاید شما هم از آن دسته از هنرجویانی باشید که هنوز محل مورد اطمینانی برای نگهداری هنگ درام خود در خانه نیافته اید. بسیاری از هنرجویان با ملودینگ تماس گرفته از از نحوه نگهداری هنگ درام در خانه میپرسند. گاها به دلیل بزرگ بودن ساز ، نگهداری آن در اتاق یا در وسط سالن پذیرایی سخت می شود.

شیکر چوبی محصول شرکت لوتوس

260,000 تومان320,000 تومان

شیکر چوبی ساخت شرکت لوتوس ، در دو اندازه بزرگ و کوچک ارائه می شود. صدای این شیکرها بسیار بلند و حالتی مقطع دارد. بیشتر مناسب برای کنسرت‌های بزرگ و آنسامبل های شلوغ است. جنس بدنه محفظه چوبی است. به علت کیفیت بالای تولید و  استفاده از ساچمه‌های درشت ، صدایی پرحجم تولید می‌کند و کمتر اتفاق می‌افتد که صدایش توسط سازهای دیگر پوشانده شود. از خصوصیات اصلی این شیکر داشتن صدایی مقطع و برشی است که توانایی اجرای نت‌های پرسرعت را به‌خوبی دارد.

مولتی کلپ محصول شرکت لوتوس

100,000 تومان

مولتی کلپ نوعی آلت موسیقی است که بر روی گیتار قرار میگیرد و حین نواختن گیتار یا کاخن می توان با ضربه های روی مولتی کلپ صدای ساز کوبه ای یا پرکاشن را همزمان ایجاد کرد.برای کسانی که موسیقی فلامنکو کار میکنند به شدت توصیه میکنیم که حتما این محصول را خریداری کرده و در حین نواختن گیتار یا کاخن از صدای آن لذت ببرند.

هاردکیس هنگ درام لئو مدل نایت

3,600,000 تومان

هاردکیس لئو علاوه بر دوام قادر است از ساز شما دربرابر ضربه و خط‌ و خش محافظت کنند. طراحی این هاردکیس به گونه ای است هم سبک بوده و در مقایسه با محصولات مشابه داخلی و خارجی قیمت بسیار مناسبی دارد.

آرت هنگ درام و هاردکیس ماندالایی (نقاشی هنری رو ساز)

1,100,000 تومان
نقاشی یا آرت ماندالایی روی هنگ درام یا هاردکیس شما اثری منحصر به فرد و آیینه درون شما

آرت هنگ درام و هاردکیس غیر ماندالایی (نقاشی هنری رو ساز)

800,000 تومان
نقاشی روی هنگ درام یا هاردکیس شما اثری منحصر به فرد بر روی ساز شما
[/vc_column][/vc_row]

رطوبت و نگهداری هنگ درام

شاید برای شما هم این سوال مطرح باشد که چرا هنگ درام را از استیل ضد زنگ نمی سازند. در جواب باید بگوییم چرا . سازنده های امروزی هم هنگ درام ساخته شده از فولاد دارند هم از استیل. مشکل استیل تیون کردن و صدای برآمده از آن است. در حقیقت خیلی از نوازنده ها صدای استیل را دوست ندارند یا به دلیل ساستین بالا تند نوازی سخت است.

در هر صورت پیشنهاد ما برای شما ساده است. برای نگهداری هنگ درام خود و جلوگیری از تخریب و زنگ زدگی در مکان های رطوبی و مخصوصا زمانی که در باکس است سعی نمایید از چند بسته کوچک رطوبت گیر استفاده نمایید. به همین سادگی.

نگهداری هنگ درام با تمیز کردن

اگر مواد خوراکی یا چیزی روی هنگ درام خود ریختید باید حتما آن را تمیز نمایید. بهترین راه حل تمیز کردن با یک دستمال کتان و مقدار اندکی الکل است.

هنگ درام

تمیز کردن هنگ درام

 

پیشگیری از زنگ زدگی هنگ درام

برای نگهداری هنگ درام توصیه میکنیم مرتب ساز خود را چرب نمایید. چرب کردن هنگ درام نه تنها باعث جلوگیری از زنگ زدگی شده بلکه در هنگ درام های استیل باعث عدم پوسته پوسته شدن ساز می شود. سعی کنید برای نگهداری هنگ درام خود از روغن های خوراکی مثل روغن نارگیل استفاده نمایید. این روغنها خورنده نبوده و برای استفاده روی ساز مناسب است. بعضی از روغن ها در خارج از ایران تولید می شود . البته این روغن ها در ایران یافت نمی شود و پیشنهاد میشه از همان روشهای عادی برای نگهداری استفاده نمایید.

البته یادمان باشد که وقتی ساز را به مدت طولانی نمی نوازیم نباید در هاردکیس نگهداری کنیم. داخل کیس ناخودآگاه رطوبتی ایجاد می شود که در بلند مدت می تواند به سلامت ساز شما آسیب برساند.

در حال بارگذاری پخش کننده...

 

تیون کردن متناوب

یکی از روش های نگهداری هنگ درام تیون مجدد آن است ! اگر بصورت عادی و خوب از هنگ درام خود استفاده می نمایید به شما پیشنهاد میکنیم هر دو سال یکبار آنرا مجددا تیون نمایید. سعی نمایید از سازهایی استفاده کنید که دارای ماندگاری بالا و کیفیت مناسبی باشند. سازهای باکیفیت به دلیل داشتن پوشش مناسب  و نیز کیفیت بالای ساخت دارای صدای زیباتری هم هستند.

 

دمای نگهداری هنگ درام

اگر از آن دسته از افرادی هستید که سر ظهر زیر آفتاب سوزان برای فالوور های خودتان در اینستاگرام می خواهید لایو بگذارید یا اثری ضبط نمایید ، اکیدا” توصیه میکنیم اینکار را نکنید. هنگ درام از یک پوسته نازک فلزی ساخته شده است که در دماهای بالا امکان اینکه حالت اصلی خود را از دست داده و به اصطلاح دفرم بشود زیاد است. البته ساز زیر آفتاب صدای بم تری پیدا میکند.

در دمای بالا هر آن امکان دارد به دلیل انبساط زیاد فلز ، ساز شما از حالت کوک خارج شده و دیگر هیچوقت تیون نگردد. بنابراین ، بهترین دما برای نگهداری هنگدرام دمای اتاق از 18 تا 30 درجه است. سعی کنید حتی در اتاق نیز ساز خود را زیر نور آفتاب نگذارید.

مواظب ساز جادویی خود باشید و به دوستان خود هم نحوه نگهداری هنگ درام را گوشزد کنید . آموزش هنگ درام فقط آموزش نواختن آن نیست. بلکه آموزش به روش صحیح طرز نگهداری از آن را نیز در بر میگیرد. اگر سوالی در این زمینه داشتید خوشحال میشویم با ما در میان بگذارید. منتظر دیدگاههای خوب شما هستیم

بازگشت به لیست

8 نظر در “نگهداری هنگ درام و روش های آن

 1. حامد.م گفت:

  با الکل اگر ساز رو تمیز کنیم به نظراون زنگ نمیزنه؟

 2. کاملیا گفت:

  هاردکیس خیلی گرون شده. من با سافت کیس جابجا میکنم. خوب هم هست.

 3. سعید دراکولا گفت:

  هنگ درام من حواسم نبود زنگ زد. بردمش زیر بارون. بعدش پاک نکردم همینجوری گذاشتم تو کیفش. باز که کردم نابود شده بود. حواستون باشه در کل

  1. مهتاب گفت:

   من میخوام هنگ درام تهیه کنم ممنون میشم اگ اطلاعاتی دارید راهنماییم کنید برای خرید ساز

 4. باران گفت:

  من هر دو روز یکبار روی هنگ درامم رو روغن میزنم. یه مدت نزدم روش یه سری لکه های سیاه افتاده. روغن میزنم میره. نمیزنم دوباره میاد.

  1. مهتاب گفت:

   من میخوام هنگ درام تهیه کنم میشه راهنماییم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image