راهنمای خرید هنگ درام

راهنمای خرید: نکات خرید هنگ درام

هنگ درام

نکات خرید هنگ درام ، خرید هنگ درام ارزان یا گران ؟ هنگ درام دست دوم یا نو؟ هنگ درام داخلی یا خارجی؟

نکات خرید هنگ درام شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد اما سخت تر از آن چیزی هست که ما تصور میکنیم. هنگ درام ، سازی است که امروز به آن علاقه مند شده اید و قصد خرید آن را دارید. اما چگونه و از کجا؟هنگ درام ارزان یا گران ؟ هنگ درام دست دوم یا نو؟ هنگ درام داخلی یا خارجی؟ اگر قصد خرید هنگ درام دارید قبل از خرید حتما با ما مشاوره نمایید یا  نکات خرید هنگ درام را رعایت  نمایید.

در ابتدا، شما نیازمند یکسری اطلاعات اولیه برای خرید این ساز گرانقیمت هستید . گشتی در اینترنت میزنید. منابع موجود برای راهنمایی اینکه شما چه سازی را خرید نمایید بسیار اندک است. منابع فارسی که به جرات می توانیم بگوییم وجود ندارد!در این نوشته امروز میخواهیم نکات مهمی راجع به خرید هنگ درام به شما ارائه دهیم. اگر قصد خرید هنگ درام را دارید این مطلب را تا به آخر بخوانید.

مقدمه نکات خرید هنگ درام

در سال 2001، همه چیز خیلی ساده بود . تنوع ساز و سازنده ای وجود نداشت که خریدار به مشکلی بخورد. تنها انتخاب خرید هنگ درام از شرکت PANArt بود. شما فقط مجبور بودید به آنها مراجعه کنید، هنگ درام را امتحان کنید و آن را سفارش دهید. در سال 2013، PANArt تولید هنگ درام را متوقف کرد در حالی که چندین تولید کننده وجود داشت که تولید هنگ درام  را آغاز کرده بودند.

در سالهای اخیر، به دلیل استقبال بسیار زیاد از هنگ درام ، پن آرت دیگر قادر به پاسخگویی اینهمه تقاضا نبود.  سازنده های مختلفی از جای جای دنیا به پا خواستند و گام های ساز نیز عوض شدند. امروز، شاید باور نکردنی نباشد که ما می توانیم تولید کنندگان هنگ درام را در سرتاسر دنیا پیدا نماییم. این ساز به طور گسترده ای شناخته شده و قابل دسترس شده است.

اینکه ما تولید کنندگان مختلفی را در سرتا سر دنیا پیدا میکنیم که این ساز را تولید میکنند جای بسی خوشحالی است. اما مشکل خرید هنگ درام دقیقا از همین جا شروع می شود. از نکات مهم این است که ما باید بدانیم چه تعداد از تولید کنندگان در بازار وجود دارد، چه نوع سازی تولید میکنند و کیفیت هنگ درام تولیدی آنها چگونه است؟ مقاله امروز ما به بیشتر سوالات شما را پاسخ میدهد که چه چیزی در خرید هنگ درام باید بدانم؟

در اینجا محتمل ترین سوالاتی  که برای شما  ممکن است در خرید هنگ درام پیش بیاید را پاسخ می دهیم. بر همین اساس قصد داریم تا با استفاده از این مقاله بتونید بهترین معیارهای خرید هنگ درام انتخاب کنید.

هنگ درام ارزان یا گران؟

هنگ درام ارزان یا گران؟

1.قیمت خرید هنگ درام خوب چقدر است؟

به دلیل آنکه ساخت هنگ درام با دشوا ری هایی روبروست و اینکه این ساز سازندگان زیادی هم در دنیا ندارد ، قیمت هنگ درام نسبت به سازهای دیگر بسیار بالاست. مشکل اصلی از اینجا آغاز می شود که بسیاری از تولید کنندگان در دنیا از عدم آگاهی خریداران از نکات خرید هنگ درام سوء استفاده کرده و ساز بی کیفیت خود را با قیمت گزاف می فروشند.

به همین دلیل است که شما هنگ درام هایی را پیدا خواهید کرد که در مقایسه با کیفیتی که ارائه می دهند، بیش از حد گران هستند. به عبارت دیگر، کیفیت همیشه متناسب با قیمت نیست. بنابراین، الزاما” به این نکات در خرید هنگ درام توجه نمایید که قیمت الزاما” ملاک کیفیت نیست.

نکات خرید هنگ درام ، مهم

خرید هنگ درام به دلیل آنکه اطلاعات کافی از سوی سازندگان در اختیار خریداران قرار نمیگیرد هنوز به مرحله بلوغ نرسیده است. بگذارید یک مثال ساده بزنم. وقتی شما برای خرید یک موبایل یا خودرو اقدام میکنید ، به دلیل کثرت کارشناس یا اطلاعات در اینترنت عملا شما با مشکل زیادی مواجه نخواهید بود. به عبارت دیگر کمتر کلاه سرتان میرود. اما در خرید هنگ درام به دلیل کمبود اطلاعات ممکن است آنچه میخواهید به دست نیاورید.

خیلی از اوقات علاقه مندان به دنبال هنگ درام ارزان هستند. به دلیل آنکه ساز نو و آکبند قیمت بالایی دارد مجبور می شوند هنگ درام دست دوم تهیه کنند. اما واقعا نمیدانند انتخاب درستی است یا نه.

با این مقدمه طولانی در ملودینگ، خواستیم اهمیت خرید هنگ درام را مشخص کنیم. اما جای هیچ نگرانی نیست. گوش شما، با کمی تمرین و ممارست، در خرید درست کمکتان میکند. شما لازم نیست متخصص باشید که بدانید کدام هنگ درام برای خرید خوب است . اطلاعات این مقاله کمک شایانی به شما خواهد کرد.

در حالت کلی خرید هنگ درام ، ارزان و آسان نیست. هنگ درام خوب خارجی بین 1500 تا 3000 دلار است. خوشبختانه هنگ درام در داخل ایران نیز ساخته میشود. در حل حاضر که  من این مقاله را می نویسم چهار تولید کننده به ساخت این ساز جادویی مشغول هستند. سازهای ایرانی خوب نیز بین ده تا چهارده میلیون تومان قیمت دارند. هنگ درام دست دوم بسته به شرایط آن هم سی تا چهل درصد ارزانتر از نو خودش است.

2.چگونه می توانم یک خرید هنگ درام خوب انجام دهم؟

این یک سوال اساسی است و پاسخ ساده ای ندارد. چند نکته اساسی برای رسیدن به بهترین انتخاب را برای شما نقل میکنیم.

الف) گوش های خود را تیز کنید.

یکی دو ماه قبل از خرید هنگ درام ، خوب گوش دهید و باز هم خوب گوش دهید.  در اینستاگرام بچرخید و سازهای مختلف با گامهای مختلف را گوش دهید. فیلم های مختلف را در یوتیوب ببینید. حتما در هنگام گوش دادن به نوای هنگ درام از هدفن استفاده نمایید تا به ظرافت صدای ساز پی ببرید. به اسکیل ها ( گام های ) مختلف گوش دهید و سعی نمایید به تفاوت آنها پی ببرید.

اینستاگرام ما را @melodinng فالو نمایید تا هر روز با اجراهای جدید شما را شگفت زده نماییم. اما اعتراف می کنم پی بردن به تیون، داینامیک صداها ، ساستین ساز کار ساده ای نیست. خب به عنوان یک فرد غیر حرفه ای ممکن است تمایز بین صداها هم سخت باشد. ممکن است این مفاهیم به نظر شما کمی مبهم باشند اما میتوانید از یک فرد خبره هم کمک بگیرید.

ب)   نکات خرید هنگ درام ، بررسی در بازار

ملودینگ در حال تشکیل گروهی در شبکه مجازی است . این گروه متشکل از سازندگان داخلی، اساتید ، فروشندگان و علاقه مندان به هنگ درام است. پیج اینستاگرام ما melodinng@ را فالو کرده و پیغام دهید تا به گروه بپیوندید. قبل از خرید حتما سازندگان بازار را بشناسید.

اگر علاقه مند به خرید سازهای خارجی هستید با گشتی در اینترنت و اینستاگرام میتوانید به وبسایت های سازندگان دسترسی یافته و اطلاعاتی را بدست آورید. ملودینگ نماینده چند ساز برتر است اما پیشنهاد میکنیم نام سازندگانی را که بیشتر از همه دوستشان دارید را بنویسید. فیلمهای بیشتری از این سازندگان و سازهای آنها را ببینید و باهم مقایسه کنید .

ج) نکات خرید هنگ درام ، انتخاب اسکیل یا گام و ملودینگ

گام در حقیقت توالی نت متوالی است. هنگ درام به دلیل آنکه کوک ثابتی دارد تعداد نت ها و گام آن ثابت است. شما نمی توانید گام هنگ درام را تغییر دهید زیرا با همان گام اولیه ساخته و به اصطلاح تیون شده است. این شما هستید که گام دلخواه خود را انتخاب میکنید نه شخص دیگری. بنابراین وقتی میگوییم قبل از خرید هنگ درام خوب گوش کنید به این دلیل است. وقتی میخواهید گامی را برای خرید هنگ درام انتخاب نمایید باید توجه کنید که صدای این هنگ درام اصطلاحا به وجودتان بنشیند.

ملودینگ نام هایی است که سازنده اولیه بر روی این گام و اسکیل ها گذاشته است.  گام های مختلفی از هنگ درام وجود دارد. معروف ترین این گامها که دارای اسامی ملودینگ زیر میباشند و خیلی ها دوستش دارند اسکیل های زیر هستند:

(AmaRa (minor), Kurd (minor), Magic Voyage (minor), AnnaZiska (minor), Equinox (minor) and Pygmy (minor)

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعریف و انتخاب گام و اسکیل و ملودینگ اینجا را کلیک نمایید. انتخاب گام و اسکیل از نکات خرید هنگ درام و بسیار مهم است.

د) نکات خرید هنگ درام ، ماینور یا ماژور

علاوه بر گوش دادن به کیفیت ساز و گوش دادن به گام های مختلف و نوشتن کسانی که بیشتر دوست دارید، شما باید انواع مختلف از اسکیل ها را انتخاب کنید: ماینور یا ماژور. صدای ساز ماینور عموما” غمگین و دارای آرامش خاصی است در حالیکه صدای ساز ماژور دارای هیجان بوده و شما را شاد میکند.

نکات خرید هنگ درام

خرید هنگ درام

ه) نکات خرید هنگ درام ، انتخاب تعداد نت های ساز

از نکات خرید هنگ درام انتخاب تعداد نت برای شروع است. سوال بسیاری از شما عزیزان. تعداد نت تاثیر مستقیمی در قیمت هنگ درام دارد. هنگ درام ارزان دارای نت های کمتری است. عموما” سازنده ها هنگ درام را با هشت نت می سازند . وقتی میگوییم سازی هشت نت است یعنی هفت نت با یک دینگ را داراست ( به نت گنبدی شکل بالای هنگ درام دینگ می گویند).

بسته به اسکیل انتخابی شما تعداد نت اولیه می تواند تفاوت کند. مثلا برای ر مینور نه نت دارای یک گام کامل در هنگ درام است. بنابراین ، پیشنهاد ما انتخاب نه نت است که  یک گام کامل و یک دینگ را داراست . این مساله یکی از مهمترینمعیارهای خرید هنگ درام است.

از نکات مهم در خرید هنگ درام این است که ممکن است ما از اسکیل یا گامی خوشمان بیاید که سازندگان معدودی آن را بسازند. بنابراین در انتخاب اسکیل مورد نظر خود هوشیار باشید.

3.آیا میتوان گفت اگر صدای اولیه هنگ درام خوب بود پس کیفیت بالایی دارد؟

دقیقا نمی توان گفت که اگر صدای هنگ درام نو تیون و کوک باشد ، کیفیت ساز عالی است. هنگ درام ارزان یا بهتر بگویم هنگ درام بی کیفیت در ظرف روز های اول یا هفته های اول از تیون خارج می شوند. ساز با کیفیت کوک بیشتری نگاه میدارد. اگر نوازنده ساز در نحوه نگهداری هنگ درام کوتاهی نورزد ساز با کیفیت می تواند مدت های مدیدی با کوک اولیه آهنگ سازی کند! این یکی از نکات خرید هنگ درام است که باید توجه کنید.

 این موضوع بسیار مهم است که در مورد پیشینه سازنده نیز بدانیم. آیا تولید کننده هنگ درام دارای خدمات پس از فروش مناسبی است یا صرفا فقط قصد فروش دارد و مشتری را بعد از فروش تنها می گذارد. آیا من سازی را که خریده ام و از کوک خارج گردیده است می توانم انرا توسط سازنده اصلاح نمایم؟ از نکات خرید هنگ درام دقت به این مورد است که آیا شما دارای خدمات پس از فروش مناسب برای خرید ساز هستید. اگر نیستید پس بیخیال !

ملودینگ نمایندگی سازندگان بنام اروپایی مثل وایب هندپن کرواسی و لوناپن آلمان را دارد. این سازندگان علیرغم کیفیت مناسب ساز ، در عین حال دارای خدمات پس از فروش مناسبی نیز هستند که ضمانت فروش محصول با ماست. در عین حال قرارداد ملودینگ با سازندگان داخلی نیز با ضمانت بعد از فروش خواهد بود.

4. نکات خرید هنگ درام ، انتخاب برند خوب

هر روز بر تعداد سازندگان هنگ درام افزوده میشود. این نکته هم هیجان انگیز است و هم کمی گیج کننده است.  ملودینگ در حال تهیه لیست کاملی از سازندگان داخلی و خارجی است. نگران نباشید در آینده ای نزدیک میخواهیم هنگ درام های مختلف را توسط اساتید بین المللی به نقد بکشیم.

نقدی کاملا منصفانه و بی طرفانه فارغ از دنیای تجارت. هم هنگ درام ارزان و هم هنگ درام گران. هم هنگ درام های داخلی و هم هنگ درام های خارجی. پس از شما میخواهیم مطالب ما را دنبال نمایید و به خبرنامه ما بپیوندید.

5. نکات خرید هنگ درام ، تماس با سازندگان

بخش سازندگان ایرانی و سازندگان خارجی در ملودینگ ، محلی برای ارائه آدرس وب سایت و شماره تماس انواع سازندگان است. میتوانید با خود سازندگان تماس حاصل نمایید. این بخش در وب سایت ما در حال تکمیل شدن است. خرید هنگ درام از یک سازنده خارجی بسیار سخت است. ارتباط گرفتن ، واریز پول و دریافت سالم کالا.

ملودینگ شرایطی را بوجود آورده است که شما عزیزان میتوانید هنگ درام مورد نظر خود را با قیمت بسیار مناسب نسبت به آنچه وب سایتها یا فروشندگان خارجی اعلام میکنند ، خرید نمایید. برای خرید از تولید کنندگان داخلی نیز شما میتوانید به همان قیمت سازنده ، کالا را از وب سایت ملودینگ خرید نمایید.

فارغ از این موضوع می توانید تولیدات این سازندگان را در وب سایت ملودینگ و قبل از خرید هنگ درام ببینید. آنها را باهم مقایسه نمایید . صداهای سازهای مختلف را بشنوید و در نهایت انتخاب و خرید نمایید. خرید از ملودینگ با ضمانت اصالت کالا و قیمت صورت می پذیرد و اگر مشتری نقصی در کالای خریداری شده مشاهده نماید می تواند ظرف هفت روز کالای خود را پیرو رویه وب سایت برگرداند.

شما می توانید ساز خود را پیش خرید کنید یا برای تست ساز خود به محل ما تشریف بیاورید. ما همه آپشن ها را برای مشتری های خود فراهم آورده ایم.

نکات خرید هنگ درام

هنگ درام دست دوم

6. نکات خرید هنگ درام ، آیا هنگ درام دست دوم بخرم؟

از نکات خرید هنگ درام دست دوم چه میدانید؟ همانطور که گفتیم خرید هنگ درام نو نکات پیچیده ای دارد چه برسد به دست دوم. هنگ درام ارزان به معنای هنگ درام بی کیفیت نیست اما اگر هنگ درام بی کیفیت باشد سریع از کوک خارج شده و ناساز می شود. بنابراین در خرید ساز دست دوم دقت لازم را بعمل آورید. هنگ درام دست دوم اگر از کوک خارج شده باشد اصلا قابلیت خرید را ندارد. برای خرید هنگ درام دست دوم حتما این مطلب را بخوانید. حتما

ما برای رفاه حال دوست دارارن و علاقه مندان خرید هنگ درام ، بخشی را برای فروش هنگ درام دست دوم پیش بینی کرده ایم. البته هنگ درام دست دوم با ضمانت فروشنده بوده و شما می توانید برای خرید با فروشنده هماهنگی لازم را بعمل آورید.

7.آیا میتوانید سریع هنگ درام دلخواه مرا تهیه نمایید؟

یکی از نکات خرید هنگ درام که حتما باید توجه کنید. در خرید هنگ درام اصلا عجله نکنید. شما نمیتوانید تصور کنید که چه تعداد از از علاقه مندان هنگ درام پس از خرید خود، ناراضی بوده اند. توصیه ما به شما این است که بهتر است چند ماه دیگر منتظر بمانید و خرید را “مناسبی” را انجام دهید. حال این انتظار میتواند به خاطر کمبود منابع مالی باشد یا به خاطر مدت زمان تحویل ساز مناسب.

وقت و هزینه خود را با ساز های بی کیفیت از بین نبرید. از سوی دیگر امکان فروش همچین سازهایی به صورت دست دوم بسیار پایین است. بنابراین مهم است که ابتدا تصمیم گیری آگاهانه ای داشته باشید. آرزوی ما خرید خوب هنگ درام برای شماست. اگر قصد خرید هنگ درام دارید اینجا کلیک نمایید. 

سخنی با دارندگان هنگ درام

در آخر خواهش میکنم به کمپین ما بپیوندید. آیا شما اولین خرید خود را انجام داده اید؟ آیا شما از خرید خود راضی بودید؟ مشاوره ای دارید؟ از شما خواهش می کنیم نظرا ت و پیشنهادات خود را با همه علاقه مندان در میان بگذارید تا بیشتر از قبل بتوانیم اطلاعات خرید هنگ درام داشته باشیم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بازگشت به لیست

10 نظر در “راهنمای خرید: نکات خرید هنگ درام

 1. علیرضا گفت:

  انتخاب اسکیل سخته. بعدشم بعضی از فروشنده ها قابل اعتماد نیستن. ممکنه هنگ درام فیک هم بفروشند به شما

 2. پرپولیسی گفت:

  راهنمایی خوب . سایتتون خیلی خوبه. کامل نوشتید.

 3. ابری فام محسن گفت:

  کامل بود راهنمایی تون ولی من واقعا در انتخاب اسکیل یه مقدار مشکل دارم. برند رو انتخاب کردم. تعداد نت هم نه نت میخوام بگیرم.

 4. آرش گفت:

  تعداد سازندگان هنگ درام اینقدر زیاد شده و وقتی دیوار رو باز میکنی اینقدر سازنده هست که اصلا آدم میمونه کدومشه بخره. خیلی زیاد شده الان هنگ درام .

 5. Pies گفت:

  پولشو اول جور کنم بعد میام ازتون میخرم

 6. آرزو بهاری گفت:

  سایتتون بی نظیره.

 7. Joe گفت:

  عالی بود راهنماییتون .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image