هنگ درام

لیست سازندگان هنگ درام ایرانی با قیمت و مشخصات

آموزش هنگ درام

تاریخچه ورود هنگ درام به ایران

از زمانی که اولین هنگ درام به ایران آمده است هفت هشت سال می گذرد. طبق بررسی ملودینگ از افراد مطلع در این زمینه می توان گفت کیارش امیری راد اولین نفر در ایران است که هنگ درام داشته و به نواختن این ساز پرداخته است. کیارش امیری راد هنگ درام را در سال 1391 از برند هارمونیک آرت خریداری کرده و اقدام به توزیع آن نمود.

بعد از کیارش افراد دیگری علاقه مند به این ساز گردیدند. از اولین دارندگان و نوازندگان این ساز محبوب در ایران برادران ذبیحی ، سیروان صادقی (اولین سازنده پایه چوبی هنگ درام در ایران ) و آرمین زندی نژاد از تهران، پدرام پیرو نظیری از رشت ، رضا فتحعلیزاده از بندر انزلی، نگین فرهادی از شیراز و نیما تقوی از اصفهان بودند. آرام آرام هنگ درام در ایران به دلیل صدای جادویی خود دهان به دهان چرخیده و شیفتگان بسیاری پیدا کرد. از سوی دیگر به دلیل قیمت بالای هنگ درام ، گرانی ارز و مشکلات واردات همچون گمرک ، دست اندرکاران این ساز را به فکر ساخت هنگ درام ایرانی و بومی سازی آن انداخت.

 

توضیح در مورد لیست سازندگان ایرانی

در این مطلب میخواهیم در مورد سازندگان هنگ درام ایرانی بنویسیم و در مطلب جداگانه ای به سازندگان تانگ درام ایرانی نیز خواهیم پرداخت. این مطلب بنا بر تحقیقات میدانی و مصاحبه با سازندگان و نوازندگان صورت گرفته است بنابراین حق افراد یا سازندگان ایرانی که نام یا برند آن ها را در این نوشته آورده ایم محفوظ است. ملاک ترتیب سازندگان به تاریخ رونمایی ساز برای فروش در بازار در نظر گرفته شده است. به دلیل استقبال هنرمندان و هنرجویان از این ساز روز به روز بر تعداد سازندگان این ساز افزوده می شود. لذا افراد و شرکت هایی که به تازگی به زمره سازندگان پیوسته اند میتوانند با راههای ارتباطی منعکس شده در وبسایت با ما در ارتباط باشند . خاطر نشان می سازد این مطلب با دریافت اطلاعات جدید بروز می شود.

توجه

این نوشته صرفا” جنبه اطلاع رسانی داشته و به منزله تایید کیفیت محصول سازندگان زیر نیست. برای تهیه ساز از هر کدام از سازندگان زیر بعد از بررسی و تحقیق اقدام به خرید نمایید.

 

هنگ درام ایرانی - کیتا پنتام

هنگ درام ایرانی – کیتا پنتام

 

اولین سازنده هنگ درام ایرانی : کیتا پنتام

نیما تقوی موسس کیتاپنتام و سازنده اولین هنگ درام ایرانی است. نیما از سال 1393 با هنگ درام آشنا شده و از سال 1395 ساخت هنگ درام را شروع کرده است. نام این کمپانی از نام گربه خانگی نیما نشات گرفته است. در ابتدا نام این کمپانی کیتادرام بود که در سال 1398 به کیتاپنتام تغییر پیدا کرد. می توان گفت کیتا ساخت انواع اسکیل ها از هشت نت تا بیست و یک نت را در کارنامه خود دارد.

قیمت: قیمت پایه از هشت نت ده میلیون تومان شروع می شود.

زمان انتظار: شش تا هفت ماه

جنس ارائه شده: استیل یا نیتراید

اسکیل و ملودینگ : تقریبا تمام اسکیل ها را با نت های مختلف ارائه می دهد( ساخت هنگ درام از هشت نت تا بیست و یک نت را در کارنامه خود دارد)

محل کارگاه: اصفهان

 

 

هنگ درام ایرانی - یوناپن

هنگ درام ایرانی – یوناپن

 

دومین سازنده هنگ درام ایرانی:  یوناپن

فرهاد دولت آبادی موسس و سازنده یوناپن در ایران است. فرهاد کار ساخت هنگ درام را از اواخر سال 1396 شروع کرده و در حال حاضر در کارگاه خود واقع در شرق تهران مشغول به فعالیت است.

قیمت: قیمت پایه از هشت نت از شش میلیون تومان شروع می شود.

زمان انتظار: سی تا چهل روز کاری

اسکیل و ملودینگ : Kurd, Hijaz, Saladin, Ragadesh

محل کارگاه: تهران

 

 

هنگ درام ایرانی - ایران هنگ درام

هنگ درام ایرانی – ایران هنگ درام

 

سومین سازنده هنگ درام ایرانی: ایران هنگ درام

محسن محقق موسس ایران هنگ درام است. محسن نوازندگی هیچ سازی را در کارنامه خود ندارد. زمستان 95 با ساز هنگ درام آشنا شده و از همان ابتدای آشنایی تحقیق در مورد این ساز را شروع کرده است. بر طبق اظهارات سازنده اولین ساز را را در اواسط سال نود و شش ساخته و همانند یوناپن در اواخر سال 96 ساز خود را در معرض فروش میگذارد. بر خلاف اینکه شاید شما نامی از این برند نشنیده باشید اما ایران هنگ درام همچنان فعال بوده و برای علاقه مندان ساز تولید می نماید.

اسکیل و ملودینگ : تقریبا تمام اسکیل های متعارف را ارائه می کند.

قیمت: نه نت پنج میلیون تومان است.

گارانتی: دو سال

 جنس: استیل

زمان انتظار: 45 روز

محل کارگاه: بومهن

 

 

هنگ درام ایرانی - هما

هنگ درام ایرانی – هما

 

چهارمین سازنده هنگ درام ایرانی: هما

فرزاد ابراهیم نیا موسس برند هما می باشد. شاید یکی از کم نام و نشان ترین برند های در بازار که اولین ساز خود را از  مهر 1397 به بازار ارائه کرده است. فرزاد فعالیت زیادی در بازاریابی نداشته ولی با این وجود در حال حاضر سازهای خود را از طریق فضای مجازی به فروش می رساند.

اسکیل و ملودینگ : ر مینور

قیمت: نه نت شش میلیون هفتصد هزار تومان است.

گارانتی: یک سال

 جنس: استیل

زمان انتظار: 45 روز

محل کارگاه: تبریز

 

 

هنگ درام ایرانی - آرشاه پنتام

هنگ درام ایرانی – آرشاه پنتام

 

پنجمین سازنده هنگ درام ایرانی: آرشاه پنتام

محمدرضا قره باغی موسس برند هنگ درام آرشاه پنتام است. از سال 1395 با ساز هنگ درام آشنا شده و نواختن آنرا شروع کرده است. آرشاه اولین هنگ درام خود را در تیر 1398 به بازار ارائه کرد.

قیمت: قیمت پایه نه نت از هشت میلیون تومان شروع می شود.

زمان انتظار: تحویل فوری

اسکیل و ملودینگ : ر مینور

مدت زمان گارانتی: شش ماه

محل کارگاه: تهران

 

 

هنگ درام ایرانی - پنرشیا

هنگ درام ایرانی – پنرشیا

 

ششمین سازنده هنگ درام ایرانی : پنرشیا

عرفان قوی قلب و سینا حیدری موسسان پنرشیا هستند. سینا حیدری از اولین تیون کارهای ایران است که متکی بر دانش خودیافته بوده و راه تیون صحیح را از طریق سعی و خطا بدست آورده است. پنرشیا از مرداد 1398 از ساز خود رونمایی کرده است.

قیمت: قیمت پایه از هشت نت ده میلیون و پانصد هزار تومان شروع می شود.

زمان انتظار: سه ماه

اسکیل و ملودینگ : E Kurd, D Kurd, E Romanian Hijaz, E Equinox

جنس : استیل و نیتراید

مدت زمان گارانتی: یک بار ری تیون رایگان

محل کارگاه: تهران

 

هفتمین سازنده هنگ درام ایرانی : وندا

علیرضا محمدی پدید آورنده وندا است که کار خود را با سعی و تلاش شخصی شروع کرده است. این ساز در دو نوع استیل و نیتراید ساخته می شود .

قیمت: قیمت پایه نه نت ده میلیون شروع می شود.

زمان انتظار: سه ماه

اسکیل و ملودینگ : E Kurd, D Kurd, E Romanian Hijaz, E Equinox

جنس : استیل و نیتراید

مدت زمان گارانتی: نامعلوم

محل کارگاه: تهران

هفتمین سازنده ایرانی: ؟

در حال حاضر دو شرکت و چهار فرد به شدت در حال فعالیت هستند تا به عنوان هفتمین سازنده هنگ درام در ایران محصول خود را معرفی نمایند. با توجه به محرمانه بودن اطلاعات دریافتی از فاش ساختن آن ها معذوریم ولی به محض ارائه محصول به معرفی آنها خواهیم پرداخت. این مطلب بروز میشود…

3 نظر در “لیست سازندگان هنگ درام ایرانی با قیمت و مشخصات

 1. سعید گفت:

  فکر نمیکردم در ایران این تعداد سازنده باشه. مرسی از اطلاع رسانی

 2. سهیل گفت:

  سلام. لطفا اطلاعات تماس سازندگان رو هم ارائه بفرمایید

  1. ملودینگ ملودینگ گفت:

   لطفا مستقیما با شماره تماس اراِئه شده در وبسایت تماس بگیرید تا راهنمایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image