هنگ درام

لیست سازندگان هنگ درام ایرانی با قیمت و مشخصات

هنگ درام کیتا ( کیتاپنتام )

هنگ درام ، هندپن ، پنتام

نام هنگ درام یا هندپن یا پنتام را این روزها زیاد می شنویم . این ساز پیشینه بسیار زیادی ندارد اما با وجود سن کم و قیمت بالا هر روز بر علاقه مندان آن افزوده می شود. تقریبا می توان گفت هرکسی صدای جادویی این ساز ماورایی را شنیده است عاشق آن شده است. برای خرید هنگ درام کلیک کنید.

این ساز نوعی آلات موسیقی خودصدا است که اصطلاحا” از خانواده ایدیفون ها محسوب می گردد . ساز خودصدا سازی است که در هنگام نوازندگی صدای ماورایی از خود تولید میکند. در اصل،  این ساز را میتوان از انواع سازهای کوبه‌ای به شمار آورد.  ما از قبل با سازهای کوبه ای زیادی آشنا هستیم که نمونه معروف آن برای ما ایرانی ها طبل است.

ابداع کنندگان هنگ درام فلیکس روهنر و سابینا شارر در برن سوئیس هستند که اختراع خود را به نام شرکت PANArt Hangbau AG ثبت کرده اند. هنگدرام سازی است که در سال 2000 میلادی ابداع شده و به عرصه موسیقی معرفی گردیده است. بله کاملا درست خواندید. این ساز بر خلاف ظاهر خود که قدیمی به نظر می رسد سن بالایی ندارد و به بیست سال هم نمی رسد. برای آشنایی بیشتر با تاریخچه هنگ درام اینجا را کلیک کنید.

تفاوت هنگ درام ، هندپن و پنتام

در حقیقت هیچ تفاوتی بین این سه واژه از لحاظ فنی ، صدا ، ظاهر وجود ندارد و فقط مساله تجاری باعث تغییر نام شده است هرچند سازندگان اخیر تغییراتی در ظاهر آن داده اند که باعث بهبود صدای آن شده است .

در اروپا و آمریکا به دلایل تجاری است که از این دو نام هندپن و پنتام به جای هنگ درام استفاده می شود. با توجه به اینکه در ایران این قانون کپی رایت وجود ندارد سازندگان به راحتی میتوانند از اسم هنگ درام استفاده نمایید. این اسم هم مصطلح است و هم در دهن خوب میچرد. ما نیز ترجیح می دهیم از هنگ درام استفاده نماییم.

در سال 2000 با ابداع این ساز ، شرکت سازنده نام آن را هنگ درام یا هنگ گذاشت. در سالهای بعدی به دلیل ظهور سازنده های جدید و عمدتا آمریکایی شکایاتی از سمت ابداع کننده مطرح شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به این مطلب ( با هنگ درام بیشتر آشنا شویم ) و این مطلب ( تاریخچه هنگ درام ) مراجعه فرمایید.

هندپن

شرکت هالو یا پنتایون استیل دومین سازنده این ساز زیباست. بعد از ساخت این ساز توسط هالو درگیری های لفظی بین پنارت و هالو اتفاق افتاد که ناشی از کپی رایت بود. پنارت عقیده داشت این ساز ابداع آنها بوده و نه می توان آنرا کپی کرد و نه از اسم آن استفاده کرد .

در راستای همین موضوع در سال 2009 به دلایل تجاری هالو تصمیم گرفت نام این ساز را به هندپن تغییر دهد. شاید در نگاه اول اسم جالبی نباشد اما خب به دلایل تجاری ناچار از تغییر نام بود. از همان زمان در کشورهای مختلف این ساز را با نام هندپن نیز می شناسند.

پنتام

با توجه به اینکه اسم هندپن چندان جالب نیست یک شرکت از سرزمین های اشغالی در سال 2013 اقدام به تغییر نام این ساز به پنتام کرد.پنتام ترکیبی از کلمات “Steelpan” و “Ghatam” است ، که گفته می شود دو ابزار الهام بخش در ایجاد اولین هنگ درام بوده است. از آن تاریخ این ساز با سه نام هنگ درام ، هندپن و پنتام در دنیا شناخته می شود .

تاریخچه ورود هنگ درام به ایران

تاریخچه هنگ درام ایرانی زیاد پیچیده نیست. از زمانی که اولین ساز به ایران آمده است هشت یا نه سال می گذرد. طبق بررسی ملودینگ از افراد مطلع در این زمینه می توان گفت کیارش امیری راد اولین نفر در ایران است که هنگدرام داشته و به نواختن این ساز پرداخته است. کیارش امیری راد هنگ درام را در سال 1391 از برند هارمونیک آرت خریداری کرده و اقدام به توزیع آن نمود.

بعد از کیارش افراد دیگری علاقه مند به این ساز گردیدند. از اولین دارندگان و نوازندگان این ساز محبوب در ایران برادران ذبیحی ، سیروان صادقی و آرمین زندی نژاد از تهران، پدرام پیرو نظیری از رشت ، نگین فرهادی از شیراز و نیما تقوی از اصفهان بودند.

آرام آرام هنگدرام در ایران به دلیل صدای جادویی خود دهان به دهان چرخیده و شیفتگان بسیاری پیدا کرد. از سوی دیگر به دلیل قیمت بالای این ساز ، گرانی ارز و مشکلات واردات همچون گمرک ، دست اندرکاران این ساز را به فکر ساخت هنگ درام ایرانی و بومی سازی آن انداخت. جهت خرید هنگ درام از ملودینگ به لینک زیر مراجعه نمایید:

خرید هنگ درام

توضیح در مورد لیست سازندگان ایرانی

در این مطلب میخواهیم در مورد سازندگان هنگ درام ایرانی بنویسیم و در مطلب جداگانه ای به سازندگان تانگ درام ایرانی نیز خواهیم پرداخت. این مطلب بنا بر تحقیقات میدانی و مصاحبه با سازندگان و نوازندگان صورت گرفته است بنابراین حق افراد یا سازندگان ایرانی که نام یا برند آن ها را در این نوشته آورده ایم محفوظ است.

ملاک ترتیب سازندگان به تاریخ رونمایی ساز برای فروش در بازار در نظر گرفته شده است. به دلیل استقبال هنرمندان و هنرجویان از این ساز روز به روز بر تعداد سازندگان این ساز افزوده می شود. لذا افراد و شرکت هایی که به تازگی به زمره سازندگان پیوسته اند میتوانند با راههای ارتباطی منعکس شده در وبسایت با ما در ارتباط باشند . خاطر نشان می سازد این مطلب با دریافت اطلاعات جدید بروز می شود.

توجه

درست است که روز به روز بر کیفیت ساخت این ساز در ایران افزوده می شود اما خاطر نشان می سازد سازهای بی کیفیت در بازار بسیار زیاد بوده و شما برای خرید نیازمند مشاوره هستید. قبل از خرید وبلاگ  و مخصوصا این دو مطلب زیر را بخوانید:

راهنمای خرید هنگ درام     و    سرتان کلاه نرود: نکات مهم خرید هنگ درام و تانگ درام

این نوشته صرفا” جنبه اطلاع رسانی داشته و به منزله تایید کیفیت محصول سازندگان زیر نیست. برای تهیه ساز از هر کدام از سازندگان زیر بعد از بررسی و تحقیق کامل اقدام به خرید نمایید.
هنگ درام ایرانی - کیتا پنتام

کیتا پنتام

 

اولین سازنده هنگ درام ایرانی : کیتا پنتام

نیما تقوی موسس کیتاپنتام و سازنده اولین هنگ درام ایرانی است. نیما از سال 1393 با این ساز آشنا شده و از سال 1395 ساخت آن را شروع کرده است. نام این کمپانی از نام گربه خانگی نیما نشات گرفته است. در ابتدا نام این کمپانی کیتادرام بود که در سال 1398 به کیتاپنتام تغییر پیدا کرد. می توان گفت کیتا ساخت انواع اسکیل ها از هشت نت تا بیست و یک نت را در کارنامه خود دارد.

قیمت: قیمت پایه از نه نت پانزده میلیون تومان شروع می شود.

زمان انتظار: سه تا پنج ماه

جنس ارائه شده: استیل یا نیتراید

گارانتی: دو سال – ده سال خدمات پس از فروش

اسکیل و ملودینگ : تقریبا تمام اسکیل ها را با نت های مختلف ارائه می دهد( ساخت ساز از هشت نت تا بیست و یک نت را در کارنامه خود دارد)

محل کارگاه: اصفهان

هنگ درام ایرانی - یوناپن

هنگ درام ایرانی – یوناپن

 

دومین سازنده هنگ درام ایرانی:  یوناپن

فرهاد دولت آبادی موسس و سازنده یوناپن در ایران است. فرهاد کار ساخت هنگ درام را از اواخر سال 1396 شروع کرده و در حال حاضر در کارگاه خود واقع در شرق تهران مشغول به فعالیت است.

قیمت: قیمت پایه از نه نت از ده میلیون تومان شروع می شود.

زمان انتظار: سی تا چهل روز کاری

اسکیل و ملودینگ : Kurd, Hijaz, Saladin, Ragadesh

محل کارگاه: تهران

هنگ درام ایرانی - ایران هنگ درام

هنگ درام ایرانی – ایران هنگ درام

 

سومین سازنده هنگ درام ایرانی: ایران هنگ درام ( کیفیت ساز حتما توسط خریدار بررسی شود) 

محسن محقق موسس ایران هنگ درام است. محسن نوازندگی هیچ سازی را در کارنامه خود ندارد. زمستان 95 با این ساز آشنا شده و از همان ابتدای آشنایی تحقیق در مورد این ساز را شروع کرده است. بر طبق اظهارات سازنده اولین ساز را را در اواسط سال نود و شش ساخته و همانند یوناپن در اواخر سال 96 ساز خود را در معرض فروش میگذارد. بر خلاف اینکه شاید شما نامی از این برند نشنیده باشید اما ایران هنگ درام همچنان فعال بوده و برای علاقه مندان ساز تولید می نماید.

اسکیل و ملودینگ : تقریبا تمام اسکیل های متعارف را ارائه می کند.

قیمت: نه نت هفت میلیون تومان است.

گارانتی: دو سال

 جنس: استیل

زمان انتظار: 45 روز

محل کارگاه: بومهن

هنگ درام ایرانی - هما

هنگ درام ایرانی – هما

 

چهارمین سازنده هنگ درام ایرانی: هما ( کیفیت ساز حتما توسط خریدار بررسی شود) 

فرزاد ابراهیم نیا موسس برند هما می باشد. شاید یکی از کم نام و نشان ترین برند های در بازار که اولین ساز خود را از  مهر 1397 به بازار ارائه کرده است. فرزاد فعالیت زیادی در بازاریابی نداشته ولی با این وجود در حال حاضر سازهای خود را از طریق فضای مجازی به فروش می رساند. قبل از خرید حتما از دارندگان این ساز بررسی لازم را انجام دهید.

اسکیل و ملودینگ : ر مینور

قیمت: نه نت همیلیون هفتصد هزار تومان است.

گارانتی: یک سال

 جنس: استیل

زمان انتظار: 45 روز

محل کارگاه: تبریز

هنگ درام ایرانی - آرشاه پنتام

هنگ درام ایرانی – آرشا

 

پنجمین سازنده هنگ درام ایرانی: آرشا ( کیفیت ساز حتما توسط خریدار بررسی شود) 

محمدرضا قره باغی موسس برند هنگ درام آرشاه پنتام است. از سال 1395 با ساز هنگ درام آشنا شده و نواختن آنرا شروع کرده است. آرشاه اولین هنگ درام خود را در تیر 1398 به بازار ارائه کرد.

قیمت: قیمت پایه نه نت از نه میلیون و پانصد هزار تومان شروع می شود. مدل های میرور قیمت هفده میلیون تومان دارند.

زمان انتظار: تحویل فوری

اسکیل و ملودینگ : ر مینور

جنس : استیل

مدت زمان گارانتی: شش ماه

محل کارگاه: تهران

هنگ درام ایرانی - پنرشیا

هنگ درام ایرانی – پنرشیا

 

ششمین سازنده هنگ درام ایرانی : پنرشیا ( کیفیت ساز حتما توسط خریدار بررسی شود) 

عرفان قوی قلب و سینا حیدری موسسان پنرشیا هستند. پنرشیا از مرداد 1398 از ساز خود رونمایی کرده است.

قیمت: قیمت پایه از نه نت پونزده میلیون شروع می شود.

زمان انتظار: سه ماه

اسکیل و ملودینگ : E Kurd, D Kurd, E Romanian Hijaz, E Equinox

جنس : استیل و نیتراید

مدت زمان گارانتی: یک بار ری تیون رایگان

محل کارگاه: تهران

 

هنگ درام وندا

هنگ درام وندا

هفتمین سازنده هنگ درام ایرانی : وندا ( کیفیت کار حتما توسط خریدار بررسی شود) 

علیرضا محمدی پدید آورنده وندا است که کار خود را با سعی و تلاش شخصی شروع کرده است. این ساز در دو نوع استیل و نیتراید ساخته می شود .

قیمت: قیمت پایه نه نت چهارده میلیون شروع می شود.

زمان انتظار: سه ماه

اسکیل و ملودینگ : E Kurd, D Kurd, E Romanian Hijaz, E Equinox

جنس : استیل و نیتراید

مدت زمان گارانتی: نامعلوم

محل کارگاه: تهران

هنگ درام آروتین هندپن

آروتین هندپن

هشتمین سازنده ایرانی: آروتین هندپن ( کیفیت کار حتما توسط خریدار بررسی شود) 

آروتین هندپن اولین تولید کننده هنگ درام در استان البرز می باشد. این سازنده فعالیت خود را از انتهای تابستان سال ۱۳۹۸ شروع کرده است. زمان تجاری شدن محصول در خرداد 1399 است.

قیمت: قیمت پایه نه نت چهارده میلیون شروع می شود.

زمان انتظار: بیست روز

اسکیل و ملودینگ : ر کورد

جنس : استیل

مدت زمان گارانتی: نامعلوم

محل کارگاه: تهران

هنگ درام آرورا

آرورا

نهمین سازنده ایرانی : آرورا ( کیفیت ساز حتما توسط خریدار بررسی شود) 

آرورا دومین سازنده هنگ درام در استان البرز است. فعالیت خود را از پاییز 1398 شروع کرده است. آرورا محصول خود را از تابستان 1399 تجاری نموده است .

قیمت: قیمت پایه نه نت سیزده میلیون شروع می شود.

زمان انتظار: چهل روز تا دو ماه

اسکیل و ملودینگ : ر کورد و حجاز

جنس : فولاد خام و فولاد نیتراید

مدت زمان گارانتی: از سه تا شش ماه

محل کارگاه: تهران

هنگ درام مهردرام

دهمین سازنده ایرانی : مهردرام

فرشاد بیات و مهرداد ناصری موسس برند مهردرام هستند .

قیمت: قیمت پایه نه نت استیل دوازده میلیون و پانصد هزار  و نه نت نیتراید سیزده میلیون تومان است.

زمان انتظار: یک هفته تا ده روز

اسکیل و ملودینگ :  تمامی گام و اسکیل ها

جنس : نیتراید و استیل

مدت زمان گارانتی: شش ماه

محل کارگاه: تهران

هنگ درام لاکریما

هنگ درام لاکریما

یازدهمین سازنده ایرانی : لاکریما ( کیفیت ساز حتما توسط خریدار بررسی شود) 

پدرام تیموری موسس برند لاکریما هستند .

قیمت: قیمت پایه نه نت نیتراید دوازده میلیون تومان است.

زمان انتظار:  ده روز

اسکیل و ملودینگ : گام ر مینور (DM) | بقیه گام ها شامل ( C# – Em – D amara – C certic ) به صورت سفارشی میباشد.

جنس : نیتراید و استیل

مدت زمان گارانتی: شش ماه

محل کارگاه: تهران

نظر خود را در مورد ساز خود با همه در میان بگذارید

در حال حاضر چندین فرد دیگر به شدت در حال فعالیت هستند تا به عنوان یازدهمین سازنده هنگ درام ایرانی محصول خود را معرفی نمایند. با توجه به محرمانه بودن اطلاعات دریافتی از فاش ساختن آن ها معذوریم ولی به محض ارائه محصول به معرفی آنها خواهیم پرداخت. این مطلب بروز میشود.

از شما هنرجویان و مشتریان عزیز نیز خواهشمندیم نظرات و بازخورد خود را در مورد سازهای خود در زیر همین مطلب و در قسمت نظرات عنوان نمایید. نظرات شما به ما و دیگر خریداران کمک می نماید تا محصول مناسب را خریداری نمایند.

اگر از ساز خود راضی هستید بنویسید اگر ساز شما سریع دی تیون شده یا با خدمات پس از فروش نامناسب برخورد کرده اید حتما به ما اطلاع دهید.  رسالت ملودینگ آموزش اطلاع رسانی و آگاهی خریداران هنگ درام و تانگ درام است.

آموزش تصویری هنگ درام ریتم و ملودی استاد کوچرمن سطح 1- مبتدی

700,000 تومان

این پکیج آموزشی آموزش تصویری هنگ درام دوبله شده از مجموعه آموزشی استاد کوچرمن است که بصورت مجازی و تحت وب است. پنجاه و نه قسمت آموزش تکنیک ها ، ملودی ها ، ریتم های مختلف در سطح 1 است.

آموزش هنگ درام سطح مبتدی مستر هندپن – دیوید کریر

650,000 تومان

آموزش دیوید کریر تحت وب ، هفتاد قسمت دارای آموزش تکنیک ، انگشت گذاری صحیح و ریتم نوازی در سطح مبتدی پرفروش ترین آموزش هنگ درام دنیا و ایران است.

 

جاهنگ ، محل امن هنگ درام شما در خانه

1,600,000 تومان

بسیاری از هنرجویان تصور می نمایند که سافت کیس یا هارد کیس محل ایمنی برای نگهداری هنگ درام بعد از تمرین های روزانه است. اما باید توجه داشت که نگهداری هنگ درام به مدت طولانی در سافت کیس یا هاردکیس منجر به زنگ زدگی ساز می شود!

شاید شما هم از آن دسته از هنرجویانی باشید که هنوز محل مورد اطمینانی برای نگهداری هنگ درام خود در خانه نیافته اید. بسیاری از هنرجویان با ملودینگ تماس گرفته از از نحوه نگهداری هنگ درام در خانه میپرسند. گاها به دلیل بزرگ بودن ساز ، نگهداری آن در اتاق یا در وسط سالن پذیرایی سخت می شود.

ساز هنگ درام نه نت لوناپن آلمان

70,000,000 تومان

برای آنان که حرفه ای فکر می کنند و حرفه ای می نوازند. هنگ درام نه نت لوناپن یکی از بهترین های دنیا بوده و ملودینگ به عنوان نماینده انحصاری این شرکت آماده دریافت سفارش است. لوناپن در 12 اسکیل معروف و در پنج رنگ قابل ارائه است. در صورت عدم موجودی شما می توانید با مبلغ ده میلیون تومان پیش پرداخت این ساز را سفارش دهید و در هنگام تحویل مابقی مبلغ را تسویه نمایید. ( برای واریز پیش پرداخت اینجا را کلیک نمایید )

مبلغ برای همه اسکیل ها و رنگ ها ثابت است و هیچ تفاوتی ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا قسمت توضیحات را بخوانید و در صورتی که سوالات بیشتری دارید با شماره 09350762077 تماس حاصل فرمایید. در صورت خرید این ساز هشت جلسه آموزش رایگان از ما هدیه خواهید گرفت.

هاردکیس هنگ درام محصول آواجا

4,600,000 تومان

هاردکیس کیتا پنتام علاوه بر زیبایی و دوام قادر است از ساز شما دربرابر ضربه و خط‌ و خش محافظت کنند. طراحی این هاردکیس به گونه ای است هم سبک بوده و حس راحتی در حمل را به شما منتقل می کند.

هنگ درام کیتا پنتام نه نت جنس نیتراید دینگ پولیش

23,000,000 تومان

هنگ درام کیتا را بصورت سریع ، با قیمت سازنده ، به همراه سافت کیس و روغن و دستمال و پکیج آموزش مجازی مسترهندپن از ملودینگ بخواهید. کلیک کنید .

آموزش آنلاین هنگ درام سطح متوسط و حرفه ای توسط کابه ساو

750,000 تومان

 این پکیج شامل چهل و نه قسمت و آموزش تکنیک ها ، ملودی ها ، ریتم های مختلف در سطح متوسط و حرفه ای و توسط یکی از بهترین های دنیا است.

   

تانگ پن با دیمپل نه نت محصول ولکان

4,000,000 تومان

تانگ پن ولکان نه نت هجده اینچی یکی از تانگ درام های خاص است. این تانگ درام به دلیل داشتن دیمپل در قسمت دینگ  بسیار شبیه به هنگ درام می باشد.

تانگ درام یازده نت حکاکی شده محصول مهردرام

3,750,000 تومان

تانگ درام یازده نت مهردرام یکی از تانگ درام های خاص ایرانی است. این تانگ درام با تنوع حکاکی فقط در قسمت بالایی و در مدل های تصویر ارائه می شود. شما میتوانید حکاکی دلخواه خود را از منو زیر انتخاب نمایید. همراه این ساز یک کاور به صورت هدیه ارائه می شود. با توجه به تنوع محصول و افزایش حجم سفارشات ، تحویل این ساز در هفت الی ده روز انجام می پذیرد.

در صورت عدم موجودی شما می توانید با واریز مبلغ پانصد هزار تومان به عنوان پیش پرداخت این ساز را ثبت سفارش کنید و در هنگام تحویل مابقی مبلغ را تسویه نمایید. ( برای واریز پیش پرداخت اینجا را کلیک نمایید ) .

شما میتوانید در صورت داشتن چک کارمندی این ساز را بصورت اقساطی نیز تهیه نمایید. برای خرید اقساطی نصف مبلغ بصورت نقدی دریافت شده و مابقی دو برگ چک دو ماهه  اخذ میگردد. برای دریافت اقساطی نیازمند ارائه مشخصات کامل خریدار و صاحب چک است که شامل نام / نام خانوادگی / کد ملی / تلفن / موبایل و آدرس محل سکونت می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر لطفا با شماره تماس 09350762077 تماس حاصل فرمایید.

ساز کالیمبا

1,000,000 تومان

کالیمبای ۱۷ نت لوتوس از جنس بدنه ی چوبی است. ساز کالیمبا لوتوس دارای تیغه های استیل با کیفیت می باشد. این ساز بسیار شیک و سبک، محکم ، خوش دست با نوایی طنین انداز و زیبا است. داخل بسته بندی ساز ، چکش کوک ، لیبل های نت ، دستمال تنظیف و کاتالوگ وجود دارد.

ساز کوزه ساخت دویک – مدل UDM2 اندازه متوسط

2,200,000 تومان

شرکت دویک (Doyek) به عنوان اولین تولید کننده کوزه در ایران است که سازهای کوزه با کیفیت را تولید مینماید. مدل سازی که مشاهده می فرمایید اندازه متوسط بوده و ساخت دویک است. برای دیدن محصولات دیگر ، قسمت ویترین سازها را مشاهده نمایید.

شما می توانید محصولات این شرکت را به قیمت سازنده از وبسایت ملودینگ دریافت نمایید.

کاخن سری آرت وورک

3,160,000 تومان

کاخن سری آرت وورک در سه طرح بسیار زیبا و منحصر به فرد ارائه می شود. از ویژگی های خاص این کاخن ساید مربع از جنس صفحه رو است که کیفیت بالای صدا را نصیب نوازنده مینماید. این کاخن با روکش چوب طبیعی اسپروس روی بدنه است. دارای هشت سیم موازی و 4 رگلاتور تنظیم سیم ها می باشد.

بازگشت به لیست

20 نظر در “لیست سازندگان هنگ درام ایرانی با قیمت و مشخصات

 1. سعید گفت:

  فکر نمیکردم در ایران این تعداد سازنده باشه. مرسی از اطلاع رسانی

 2. سهیل گفت:

  سلام. لطفا اطلاعات تماس سازندگان رو هم ارائه بفرمایید

  1. ملودینگ ملودینگ گفت:

   لطفا مستقیما با شماره تماس اراِئه شده در وبسایت تماس بگیرید تا راهنمایی کنیم.

 3. علیرضا کریمی گفت:

  باسلام و عرض ادب
  آیا با مس و برنج هم میشه ساخت؟
  جنس تصاویر بیشتر شبیه مس و برنج هستش نه استیل
  آیا با دستگاه cnc هم میشه ساخت؟

  1. کاوه گفت:

   سلام یک برند معتبر برای کیف این ساز دارم میتونید تماس بگیرید

 4. هادی گفت:

  نظرتون در مورد هنگ درام آرشا چیه ؟

 5. رضا. ک گفت:

  خدا لعنتش کنه یکی از اینا به من هنگ درام فروخت آشغال. از کسی که نمیشناسید نخرید . بهتون میندازن بد هم میندازن

 6. faride namini گفت:

  شماره تماس و آدرس مغازشونو هم بذارید. کار خوبی کردید که همه رو یکجا آوردید

 7. محمدرضا گفت:

  ایرونی رو برق بگیره جو نگیره. اوه چقدر سازنده. آمریکا و فرانسه و آلمان اینقدر نیست. حالا اولشه . بذار سال دیگه بهت میگم. میری رو پنجاه تا

 8. آرتا گفت:

  این که نوشتید توسط خریدار بررسی بشه از کجا باید بررسی کنیم ؟

  1. نمیا گفت:

   با سلام
   چطور میشه اموزش ساخت رو دید؟
   اگر کسی اطلاعات داره لطفا خبر بده!
   ممنون از شما

 9. علی مختاری گفت:

  بی رقیب هستید واقعا. خیلی حس خوبی به من دست داد وقتی دیدم این همه هنگ درام در ایران می سازند

 10. آتوسا پناهنده گفت:

  چقدر گرونه این ساز !!!

 11. محمدعلی گفت:

  لیست خوبی جمع آوری کردید. دوست داشتم در مورد نمایندگی هاشون هم می نوشتید .

 12. leil@12456 گفت:

  هنگ درام های پنرشیا خوبه یا کیتا؟

 13. هنگ درام لاور گفت:

  واقعا مرجع هنگ درام ایران هستید. زنده باد.

 14. صابری گفت:

  چه لیست بلند بالایی. اصلا انتظار نداشتم

 15. رضاعلی گفت:

  خیلی سایتتون خوبه واقعا. سعی کنید مطالب به روز بیارید

 16. شاهرخ گفت:

  با سلام و تشكر
  شما 11 سازنده معرفي كرديد و در انتها گفتين كه چند نفري هستن كه دارن ميان در ليست سازنده ها كه بشن سازنده يازدهم…سازنده يازدهم كه مشخصه لاكريما هست..بايد ميگفتين كه بشن دوازدهم

  1. ملودینگ ملودینگ گفت:

   کاملا درسته . اصلاح میکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image